آینه هوشمند ایرانی ساخته شد

به گزارش یومی بلاگ، علیرضا معرف یکی از اعضای تیم طراحی کننده آینه های هوشمند در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: توانستیم آینه های هوشمندی را طراحی کنیم که به عنوان منشی در دفتر مدیر عاملان می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

آینه هوشمند ایرانی ساخته شد

وی با بیان اینکه این آینه می تواند برنامه روزانه را نشان دهد، گفت: این برنامه ها از قبل به این آینه داده می شود و در تاریخ تعیین برنامه ها را به مدیر و یا هر فرد دلخواه تعیین شده ارائه می کند.

وی خاطر نشان کرد: برنامه ها زمانی روی آینه ظاهر می شود که صاحب آینه را بشناسد و اطلاعات و برنامه ها بعد از قراردریافت جلوی آینه به نمایش گذاشته می شود.

معرف در خصوص ویژگی های دیگر این آینه هوشمند گفت: ساعت، تاریخ، آب و هوا و... می تواند از جمله پارامترهایی باشد که به محض قرار دریافت جلوی آینه به نمایش در آید.

این محقق با اشاره به دیگر کاربردهای آینه هوشمند گفت: از آینه می توان در لابی منازل به عنوان قرار دادن اطلاعات ساختمان به اعضای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد تا علاوه بر آینه بودن خاصیت دیگری نیز داشته باشد. همچنین از آن می توان به عنوان صفحه وایت برد نیز استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه این آینه هوشمند می تواند اخبار روز را نیز نشان دهد، گفت: تاکنون نمونه خارجی این آینه ساخته نشده زیرا تنها نمونه ای که در این سبک دیده شده آینه هایی برای پرو لباس بوده است.

معرف با بیان اینکه این آینه نمونه داخلی نیز ندارد، بیان کرد: در صدد هستیم که سیستم صوتی را به این آینه اضافه کنیم که برنامه ها را برای فرد مورد نظر بخواند.

به گزارش یومی بلاگ، این طرح توسط علیرضا صادقی تبار در مرکز رشد دانشگاه علمی کاربردی طراحی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1472

به "آینه هوشمند ایرانی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینه هوشمند ایرانی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید