علم و تکنولوژی

نکاتی در جهت مراقبت از وسایل و مدارک خود در پرواز

در سفر خارجی باید نکاتی را رعایت کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید. ما تعدادی از این نکات را برای شما بازگو می کنیم.

10 فروردین 1399

ثبت نام طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی از 26 بهمن ، اسامی دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت اعلام شد

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

8 فروردین 1399

وزارت علوم بیش از 100 پروژه بین المللی در حال انجام دارد

رئیس مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با بیان اینکه در سال 98 مرکز مطالعات 50 طرح بین المللی را حمایت نموده است، گفت: وزارت علوم در حال حاضر بیش از 100 پروژه بین المللی در حال انجام دارد.

3 فروردین 1399

زمینه سرمایه گذاری ایتالیا در مشهد فراهم می گردد

دبیر جاده ابریشم اروپا گفت: کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا آماده سرمایه گذاری در مشهد هستند و زمینه این سرمایه گذاری فراهم می گردد.

2 فروردین 1399

انتقال وجه با امواج صوتی ممکن شد

گوگل در هند یک اپلیکیشن پرداخت موبایلی فراوری نموده است که برای انتقال وجه از تایید فراصوتی استفاده می نماید.

22 اسفند 1398

چرا سال 2020 می تواند بهترین سال برای خرید گوشی هوشمند یا رایانه های جدید باشد؟

با شروع سال 2020 میلادی بسیاری از کاربران دنیای فناوری علاقه مندند گوشی یا رایانه های خود را به روزرسانی نمایند. با این وجود به نظر می رسد سال جاری بهترین زمان برای خرید محصولات جدید است.

19 اسفند 1398

اکسیژن از جنس گرد و غبار ماه فراوری می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک اکسپلوریست، گرد و غبار شبیه سازی شده ماه با استفاده از نمونه هایی فراوری شده که تقریباً نیم قرن قبل از سطح آن جمع آوری شده است. آنالیز نمونه های مذکور نشان دهنده وجود 40 تا 45 درصد اکسیژن در کل وزن آنهاست.

16 اسفند 1398

QBZ-95؛ نامی مطرح در صنایع نظامی چین(

این پروژه با موفقیت بالایی همراه بود و توانست تا سال 2006 تمامی اسلحه های تایپ 81 موجود را حذف کند. فرایند جایگزین سازی تسلیحات قدیمی با این مدل در واحدهای فعال نظامی و همچنین نیروهای پلیس چین همچنان ادامه دارد.

13 اسفند 1398

درآمدزایی واتس اپ از ارتباط با دنیای تجارت

اپلیکیشن واتس اپ خاطرنشان کرد که میخواهد سیستم پیغام رسان خود را به دنیای تجارت بکشاند.

12 اسفند 1398

خوابیدن روی زمین ممنوع!

خوابیدن روی زمین می تواند شما را به بیماری های گوناگون مبتلا کند، بهتر است هنگام خواب حداقل 30 سانتی متر با زمین فاصله داشته باشید.

8 اسفند 1398

برگزاری نشست تبادل فرهنگی ایران و چین در شانگهای

نشست یک روزه تبادل فرهنگی چین و ایران، جاده ابریشم راهی به سوی مهد تمدن با همکاری گروه ام تیری الیت و وابستگی فرهنگی ایران در شانگهای، در سالن اجتماعات هتل اکوتریا این شهر برگزار گردید.

30 بهمن 1398

واکنش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر به یک گزارش

خبرنگاران/بوشهر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در واکنش به انتشار یک گزارش در خبرگزاری خبرنگاران جوابیه ای ارسال نموده است.

30 بهمن 1398

تکان دهنده ترین کشفیات علمی سال 2019

وب سایت گجت نیوز - مختار منوچهرابادی: دانشمندان در سال 2019 پرده از اسرار علمی بسیار عظیمی برداشتند که هر مخاطب ای را مبهوت خود می سازد، در ادامه با تکان دهنده ترین کشفیات علمی سال 2019 آشنا خواهید شد.

27 بهمن 1398

دیر بجنبیم مزیت ترانزیتی ایران به دست عراق و چین می افتد

رئیس شورای مرکزی مناطق آزاد تجاری با بیان این که چین و عراق در حال دور زدن ایران و احداث دالان رقیب ترانزیتی هستند گفت: اگر دیر بجنبیم ترانزیت رقیب در حال جایگزینی است.

26 بهمن 1398

زاینده رود میراثی ماندگار در راستای توسعه گردشگری فلات مرکزی ایران

با توجه به جاری شدن مجدد آب در بستر زاینده رود در جهت شرق و به ویژه در داخل شهر اصفهان در اواخر دی ماه امسال، در این نوشتار کوشش شده تا به نقش زاینده رود در تداوم تمدن و حیات فرهنگی مردم فلات مرکزی ایران و همچنین توسعه گردشگری پرداخته گردد.

22 بهمن 1398

وزیر ارتباطات به خراسان جنوبی سفر می نماید

خبرنگاران/خراسان جنوبی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به منظور افتتاح و بازدید از چند پروژه فردا به خراسان جنوبی سفر می نماید.

22 بهمن 1398

استفاده از VAR در تمام مسابقات فوتبال انتخابی المپیک

به گزارش خبرنگاران، کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت برای اولین بار در تمام مسابقات یک تورنمنت آسیایی از تکنولوژی یاری داور ویدئویی (VAR) استفاده خواهد نمود. این اتفاق در مسابقات انتخابی المپیک رخ خواهد داد.

21 بهمن 1398

رسانه ها به مددگیری از علوم شناختی نیاز دارند

عضو کمیته علمی کنفرانس علوم شناختی و رسانه خبرنگاران گفت: قطعاً همه رسانه ها به مددگیری از علوم شناختی نیاز دارند اما برخی از رسانه ها به علت بی توجهی به این حوزه، بیشتر مهجور مانده اند.

19 بهمن 1398

تعطیلی موقت همه دفاتر گوگل در چین به دلیل کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، تعطیلی دفاتر گوگل در چین تنها به خاک اصلی این کشور محدود نمی گردد و شامل هنگ کنگ و تایوان نیز خواهد بود.

18 بهمن 1398

یک ابزار کاربردی در عملیات حفاری افقی و جهت دار رونمایی شد

خبرنگاران/خوزستان همزمان با نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان از یکی از ابزارهای اساسی و کاربردی در عملیات حفاری افقی و جهت دار ساخت داخل در نمایشگاه صنعت نفت خوزستان رونمایی شد.

9 بهمن 1398
تعداد: (141)