ایران 3 - بلغارستان صفر؛ درخشش جوانان و شکست بلغارها در خانه

به گزارش یومی بلاگ، به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در هفته پنجم رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 22:10 در بلغارستان به مصاف تیم ملی این کشور رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 23 و 25 بر 21 به سود شاگردان کولاکوویچ انتها پیدا کرد.

ایران 3 - بلغارستان صفر؛ درخشش جوانان و شکست بلغارها در خانه

در این مسابقه کولاکوویچ از ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی نژاد، فرهاد قائمی و محمدرضا موذن استفاده کرد.

* ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

با توجه به اینکه صعود ایران به مرحله نهایی قطعی شده بود کولاکوویچ تصمیم گرفت از بازیکنان جوان تر خود استفاده کند. بلغارها به واسطه میزبانی خود بازی را بهتر شروع کردند و در امتیاز 8 بر 5 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان سیلوانو پرندی که شانسی برای صعود به مرحله فینال نداشتند نمی خواستند در این بازی خانگی بازنده باشند و به همین دلیل با تمام توان به مصاف ایران آمدند. با جنگندگی ملی پوشان ایران بازی در امتیاز 13 به تساوی کشیده شد. تیم ها در شرایطی به وقت استراحت دوم رفتند که نتیجه بازی 16 بر 15 به سود بلغارستان بود. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران تمام شد.

* ست دوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

شاگردان پرندی که دوست نداشتند در خانه مقابل تیم جوان شده ایران بازنده باشند ست دوم را هم با قدرت شروع کردند. در امتیاز 8 بر 7 به سود بلغارستان هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. سرویس و دفاع های خوب ملی پوشان ایران فرایند بازی را به سود تیم ایران کرد تا در امتیاز 16 بر 15 به سود شاگردان کولاکوویچ هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم بفرایند. سرویس های خوب فرهاد قائمی دریافت کننده های بلغاری را دچار مشکل کرد و نتیجه بازی هم 18 بر 15 به سود ایران شد. در این امتیاز پرندی درخواست وفت استراحت فنی کرد تا نکاتی را به شاگردانش گوشزد کند. امتیاز 23 بر 21 و زمانی که اختلاف تیم ها کم شد کولاکوویچ تصمیم گرفت وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند تا مانع امتیازگیری بلغارها گردد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران سرانجام پیدا کرد.

* ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

در این ست شروع بهتر با شاگران ایگور کولاکوویچ شد؛ آنها پیروز شدند 3 بر یک از حریف پیش بیفتند، اما تیم ها در شرایطی به وقت استراحت فنی اول رفتند که نتیجه بازی 8 بر 7 به سود بلغارستان بود. در امتیاز 12 بر 9 به سود بلغارستان ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. امتیاز 16 بر 13 به سود بلغارستان موجب شد تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بفرایند. زمانی که اختلاف امتیاز کم شد و به 16 بر 15 رسید پرندی تصمیم گرفت وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند. در امتیاز 20 بر 19 به سود بلغارستان محمدجواد معنوی نژاد بعد از زدن سرویس دچار مصدومیت شد و جای خود را به عبادی پور داد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این پیروز به شکست تیم های ملی ایتالیا، چین، آلمان، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، صربستان و استرالیا شده و نتیجه را به تیم های برزیل و فرانسه واگذار نموده بود.

شاگردان ایگور کولاکوویچ یک شنبه از ساعت 18:30 در آخرین بازی مرحله مقدماتی خود به مصاف آمریکا خواهند رفت.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 2179

به "ایران 3 - بلغارستان صفر؛ درخشش جوانان و شکست بلغارها در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - بلغارستان صفر؛ درخشش جوانان و شکست بلغارها در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید