توقف پروازهای مستقیم ایران به چین

به گزارش یومی بلاگ، مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که پروازهای رفت و برگشت به مقاصد شهرهای مختلف چین تعلیق شده است، گفت: فقط چند پرواز برای انتقال ایرانیان مقیم این کشور اجرا شده است.

توقف پروازهای مستقیم ایران به چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی یومی بلاگ، عصر چهارشنبه گذشته وزیر بهداشت از تصمیم دولت برای توقف موقتی پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به دلیل نگرانی از ورود ویروس کرونا اطلاع داد.

نمکی در این باره گفته بود: در نشست اضطراری که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه، وزیر کشور، سخنگوی دولت، وزیر بهداشت و نمایندگانی از وزارت امور خارجه و گردشگری برگزار گشت، تصمیم گرفته شد فعلاً پروازهای رفت و برگشت ایران به چین متوقف گردد.

وی اضافه نمود: در رابطه با هموطنان عزیز ما در چین که مایل به بازگشت به کشور هستند تدابیری اندیشیده شد که با پروازهای فوق العاده به کشور برگردند، همچنین 70 دانشجوی ایرانی که در ووهان چین گرفتارند و طبق گزارش دولت چین آلودگی ندارند، با همکاری وزارت خارجه و با مجوز دولت چین هفته آینده به کشور برمی گردند و پس از دو هفته قرنطینه، به آغوش خانواده هایشان بر خواهند گشت.

این در حالی بود که حدود یک ساعت پس از این اظهارنظر، هواپیمایی ماهان به سمت یکی از شهرهای چین پروازی را انجام داد. روزهای پنجشنبه، آدینه و شنبه نیز همین اتفاق روی داد. موضوعی که واکنش بعضی نمایندگان مجلس را به دنبال داشت و آنها از تداوم انجام پروازهای رفت و برگشت به چین انتقاد کردند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز گفته بود: انتظار این است همه پروازهای مستقیم از چین به ایران امروز (یکشنبه) متوفف گردد. جهانپور اضافه نمود: پرواز بازگشت برای انتقال حدود 80 ایرانی مقیم ووهان به چین رفته و این افراد به زودی به تهران می آیند.

در همین حال سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای ایران به چین در حال تعلیق است، پروازهای احتمالی به این کشور با هماهنگی با وزارت بهداشت برای انتقال ایرانیان مقیم چین و چینی هایی که در ایران هستند، انجام می گردد.

رضا جعفرزاده تأکید کرد: تمهیدات لازم اندیشیده شده که ایرانی ها پس از ورود به کشور در چه وضعیتی قرار داشته باشند.

وی یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی نیز بر همین مسئله تأکید نموده که پروازهای مستقیم به چین متوقف شده است.

در همین حال دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز با اشاره به تعلیق پروازها به چین گفت: تعدادی ایرانی همچنان در شهرهای مختلف چین هستند که باید به کشور منتقل شوند.

وی تأکید کرد: با آنکه پروازها به مقصد شهرهای چین متوقف شده، اما باید ایرانی هایی که در این کشور هستند را به ایران منتقل کنیم، نمی گردد آنها را در این شرایط رها کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 2376

به "توقف پروازهای مستقیم ایران به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروازهای مستقیم ایران به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید