برطرف خط لبخند، یک بار برای همواره!

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران: خط لبخند که به آن خطوط خنده نیز می گویند، نوعی چین و چروک هستند که ابتدا در طرفین دهان ظاهر می شوند. گاهی خط لبخند می تواند در اطراف چشم ها نیز به وجود بیاید. خطوط لبخند وقتی که می خندید یا لبخند می زنید به چشم می آیند. طبیعی است که با بالا رفتن سن دچار چین و چروک هایی در پوست خود بشویم، اما برای کمتر جلوه کردن آن ها یا دیرتر بروز کردن خط لبخند راه حل هایی وجود دارد.

برطرف خط لبخند، یک بار برای همواره!

چرا خط لبخند به وجود می آید؟

علت های اصلی ایجاد خط لبخند:

 • از دست دادن کشسانی پوست
 • دهیدراته شدن پوست
 • ژنیتک
 • سیگار کشیدن
 • آسیب ناشی از نور خورشید

چگونه می توان از ایجاد خط لبخند پیشگیری کرد؟

بعضی از علت های ایجاد خطوط لبخند با یک سبک زندگی خوب به عنوان یک عظیمسال جوان، قابل پیشگیری اند. مثلا شما می توانید هر روز ضد آفتاب بزنید تا از چین و چروک پوست مرتبط با نور خورشید جلوگیری کنید. هیدراته نگه داشتن پوست نیز نقش مهمی در پیشگیری از خط لبخند و چین و چروک پوست دارد. حتما هر روز مایعات کافی بنوشید و زیاد کافئین و الکل مصرف نکنید، زیرا هر دو خاصیت ادرارآور دارند.

صورت خود را روزی یک تا دو بار بشویید و مرطوب نماینده متناسب با نوع پوست تان بزنید. ورزش و پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی نیز می تواند یاری تان کند سلامت پوست تان را حفظ کنید. اگر هم سیگاری هستید و به دنبال دلیلی قانع نماینده برای ترک سیگار می گشت، بدانید که ترک سیگار می تواند از بروز چین و چروک های زودهنگام پوست جلوگیری کند و خط لبخند نیز جزو همین چین و چروک هاست.

راه چاره های درمانی خط لبخند چیست؟

در خصوص خط لبخند، انتخاب های متنوعی پیش روی شماست. شما چه به دنبال یک روش جراحی (تهاجمی) برای رفع خط لبخندتان باشید و چه سایر روش های اصلاحی و ترمیمی زیبایی، بهترین کار این است که با متخصص پوست یا زیبایی مشورت کنید. کرم ها و لوسیون های موضعی نیز برای محو کردن خط لبخند وجود دارند، اما راه چاره هایی موقتی اند.

فیلر های تزریقی برای رفع خط لبخند

فیلر های تزریقی از بهترین انتخاب ها برای رفع خط لبخند بدون عمل جراحی هستند. خیلی از این فیلر ها از هیالورونیک اسید ساخته شده اند و به خطی تزریق می شوند که از دهان به سمت بینی تان می رود. تاثیرات تزریق قفیلر فورا دیده می شوند و اگر از نتیجه خوش تان نیامد هم می توانید تغییرش دهید. نتیجه تزریق فیلر معمولا تا چند ماه می ماند، اما باید بدانید که بعد از تزریق های مکرر، ممکن است بافت اسکار باقی بماند که سبب می گردد تاثیر فیلر، دائمی تر گردد. فیلر هایی که از کلسیم هیدروکسی آپاتیت یا پلی ال لاکتیک اسید ساخته شده اند، نتایج ماندگارتری دارند و می توان آن ها را به بافت های عمیق تر صورت تزریق کرد.

تزریق بوتاکس برای رفع خط لبخند

سم بوتولینوم با نام تجاری بوتاکس نیز فیلر های تزریقی هستند، اما عملکرد متفاوتی دارند. متخصص پوست، بوتاکس را با سوزن ریزی به ناحیه خط لبخند تزریق می نماید. بوتاکس با ضعیف کردن عضلات در ناحیه خط لبخند، اثر خود را می گذارد و باعث می گردد خطوط و چروک، آزادتر شده و کمتر به چشم بیایند. شما می توانید در عرض چند روز بعد از تزریق اولیه بوتاکس، نتیجه را ببینید.

تزریق بوتاکس می تواند توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام گردد. مدت زمان ریکاوری نسبتا کوتاه است و شما می توانید بعد از 24 ساعت به فعالیت های معمول خود ادامه دهید. بعضی از عوارض جانبی معمول تزریق بوتاکس شامل سر درد و قرمزی در ناحیه تزریق می شوند.

تاثیر تزریق بوتاکس در ناحیه خط لبخند تقریبا سه ماه ماندگار است و اگر می خواهید نتیجه ای که گرفته اید تداوم بیشتری داشته باشد باید جهت درمان های بیشتر به پزشک تان مراجعه کنید.

عمل جراحی برای رفع خط لبخند

اگر خواستار نتایج ماندگارتر و چشمگیرتری هستید، عمل جراحی نیز می تواند انتخابی برای رفع خط لبخندتان باشد. لیفت صورت معمولا یک راه چاره درمانی پایدارتر برای خط لبخند است و می تواند خطوط اطراف دهان و چشم ها را در یک عمل رفع کند. جراح پلاستیک شما ممکن است همراه با لیفت صورت، عمل لیفت پلک را نیز به شما توصیه کند.

عمل جراحی لیفت صورت و اصلاح خط لبخند یکی از پُرهزینه ترین راه چاره های درمانی بوده و در ضمن دوران نقاهت طولانی تری نیز دارد که به طور متوسط سه ماه خواهد بود. عظیم ترین خطر مرتبط با لیفت صورت، عفونت است. عوارض جانبی نادر ناشی از لیفت صورت شامل اسکار، درد و آسیب به عصب می گردد.

درمان با لیزر برای رفع خط لبخند

درمان با لیزر به نوعی تکنیک بازسازی پوست گفته می گردد که سلول های لایه رویی پوست را برمی دارد. درمان با لیزر می تواند لکه های پوستی و چین و چروک ها را با آشکار ساختن لایه ای جدید از پوست ناپدید کند. تورم و درد از عوارض جانبی معمول ناشی از درمان با لیزر هستند، اما این عوارض بعد از چند روز رفع می شوند. احتمال عفونت و اسکار هم وجود دارد. مدت زمان ریکاوری بعد از درمان با لیزر برای خط لبخند، یک تا سه هفته است و احتمالا طی چند ماه بعد به یک جلسه درمان دیگر هم احتیاج خواهید داشت.

تحریک فراوری کلاژن پوست برای رفع خط لبخند

تحریک فراوری کلاژن پوست که به آن میکرونیدلینگ نیز می گویند با هدف افزایش فراوری طبیعی کلاژن در پوست صورت می گیرد. با افزایش سن، پوست شما دیگر نمی تواند مثل گذشته کلاژن فراوری کند و برای همین خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد. در شیوه میکرونیدلینگ یاری می گردد تا کلاژن بیشتری خطوط و چروک را پُر کند، مثلا خط لبخند. پزشک شما از یک رولر با سوزن های بسیار ریز استفاده می نماید. نتایج میکرونیدلینگ، تدریجی ظاهر می شوند و شما می توانید بعد از 9 ماه، نتیجه کامل را ببینید. طی التیام و ترمیم پوست ممکن است کبودی و قرمزی را تجربه کنید.

کرم های رفع خط لبخند

کرم هایی نیز برای رفع چروک ها و خط لبخند وجود دارد. رتینول یکی از عناصر ضد چین و چروک است که بیشترین تحقیقات روی آن انجام شده است و گفته می گردد می تواند رادیکال های آزادی را که می توانند منجر به چین و چروک پوست شوند از بین ببرد. ویتامین C، پپتید ها و هیدروکسی اسید ها نیز برای رفع چین و چروک پوست به کار می فرایند. نقطه ضعف کرم های ضد چین و چروک در این است که چند ماه زمان می برند تا اثر بگذارند و نتیجه نیز ماندگار نیست. عوارض جانبی کرم های ضد چین و چروک شامل قرمزی، بثورات پوستی و احساس سوزش می گردد.

عصاره های گیاهی برای رفع خط لبخند

عصاره های گیاهی نیز انتخاب دیگری برای رفع چین و چروک ها و خط لبخند هستند. این عصاره ها از گیاهانی گرفته شده اند که گفته می گردد به طور طبیعی به سلامت و جوانسازی پوست یاری می نمایند. عصاره های گیاهی تست شده ای وجود دارند که معلوم شده می توانند کلاژن سازی پوست را افزایش داده و کشسانی آن را بهبود بدهند. چند نمونه از این گیاهان شامل موارد زیر می شوند:

 • چای سفید
 • علف شیر
 • تنتور گل سرخ
 • چای سبز
 • آنجلیکا
 • رازیانه
 • انار

اگر می خواهید از عصاره های گیاهی بهره ببرید حتما آن ها را با یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن بادام، رقیق کنید. همچنین ضروری است اول مقدار کمی از آن را روی پوست تان امتحان کنید تا مطمئن شوید که به آن آلرژی ندارید.

کلام آخر

خط لبخند بخشی طبیعی از فرایند افزایش سن است. همان طور که سن تان بالاتر می رود، هر خطی و چروکی که روی پوست تان دارید، عمیق تر شده و تعدادشان نیز بیشتر خواهد شد. اما همچنان راه هایی برای به حداقل رساندن ظاهر این خطوط وجود دارد. همانطور که می بینید راه چاره های درمانی و زیبایی پوست زیاد و متنوع اند، بنابراین توصیه می کنیم در خصوص انتخاب راه مناسب با پزشک متخصص مشورت کنید تا او متناسب با نوع پوست و احتیاجتان، بهترین توصیه را به شما بکند.

منبع: healthline

منبع: برترین ها
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4591

به "برطرف خط لبخند، یک بار برای همواره!" امتیاز دهید

1 کاربر به "برطرف خط لبخند، یک بار برای همواره!" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف خط لبخند، یک بار برای همواره!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید