منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از دیدنی های استان فارس به شمار می رود

به گزارش یومی بلاگ، جاذبه ها/ براساس آخرین خبرهای واصله، منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از دیدنی های استان فارس به شمار می رود.

منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از دیدنی های استان فارس به شمار می رود

اینجا مروارید بند ایران است، زیستگاه چند نمونه از ویژه ترین جانداران در معرض انقراض و بعلاوه معدنی کم نظیر از سنگها و ذخایر ارزشمندی چون آهن، طلا و…یکی از این گونه های جانوری که در این منطقه به وفور یافت می گردد، گور خر ایرانی است. زیبایی چشم نواز این گورخر، رنگ منحصر بفرد او، چشم هایش و کرشمه های راه رفتنش شاید دیگر در تاریخ تکرار نگردد. گونه های دیگری چون پرندگان شکاری تیهو، باقرقره، کاراکال، زاغ بور، هوبره و …گربه سانانی چون سیاه گوش، گربه جنگی، یوزپلنگ آسیایی و…بعلاوه پستاندارانی چون، کل و بز، قوچ و میش، گراز و…این منطقه نسبتا پهناور را از لحاظ ارزشمندی در جایگاه ویژه ای قرار داده است.

منطقه بهرام گور منطقه ای حفاظت شده در شرق استان فارس و در مثلث بین سه شهر نی ریز در شمال شرق در فاصله 35 کیلومتری و شهر مشکان در فاصله 18 کیلومتری جنوب شرقی و 15 کیلومتری غرب شهر قطرویه واقع شده است. این منطقه که در سال 1351 خورشیدی بنیان گذاری شده، 40 هزار و 800 هکتار مساحت دارد و در بلندترین نقطه به 2،787 متر می رسد. آب و هوای منطقه بهرام گور گرم و خشک است و بارندگی حدود 200 میلیمتر در سال دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 13522

به "منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از دیدنی های استان فارس به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از دیدنی های استان فارس به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید