افزایش ارتفاع موج در دریاهای شمال و جنوب کشور، شنا و تفریحات آبی ممنوع شود

به گزارش یومی بلاگ، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری زرد رنگ از افزایش تلاطم و ارتفاع موج به یک تا 1.5 متر طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (29 و 30 دی) در دریای خزر خبر داده است. حاکمیت این شرایط در جنوب کشور نیز دور از انتظار نیست.

افزایش ارتفاع موج در دریاهای شمال و جنوب کشور، شنا و تفریحات آبی ممنوع شود

به گزارش خبرنگاران، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که افزایش تلاطم و ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر فردا (29 دی) در نواحی غربی دریای خزر و گیلان پیش بینی می شود و طی روز سه شنبه (30 دی) در دریای خزر به ویژه مناطقی از استان های گیلان، مازندران و گلستان دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد. از این رو شنا و تفریحات آبی ممنوع و در تردد شناورهای تفریحی، سبک و انجام فعالیت های شیلاتی احتیاط شود.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی از افزایش ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر طی روزهای دوشنبه (29 دی) تا چهارشنبه (1 بهمن) در جنوب کشور خبر داده است.

بر این اساس، فردا (29 دی) این شرایط در نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس، بوشهر، تنگه هرمز، هرمزگان، دریای عمان و سیستان و بلوچستان و طی روز سه شنبه (30 دی) در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، بوشهر، هرمزگان، تنگه هرمز، دریای عمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

طی روز چهارشنبه (1 بهمن) نیز شرق خلیج فارس، هرمزگان، دریای عمان، سیستان و بلوچستان، شمال خلیج فارس و خوزستان مواج خواهد بود. از این رو احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که شنا و تفریحات آبی ممنوع و در تردد شناورهای تفریحی، سبک و انجام فعالیت های شیلاتی احتیاط شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6489

به "افزایش ارتفاع موج در دریاهای شمال و جنوب کشور، شنا و تفریحات آبی ممنوع شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ارتفاع موج در دریاهای شمال و جنوب کشور، شنا و تفریحات آبی ممنوع شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید