اولین کارگاه ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار شد

به گزارش یومی بلاگ، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه اولین کارگاه هم اندیشی و ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار شد.

اولین کارگاه ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار شد

به گزارش یومی بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، صغری فرشی ظهر امروز، پنجشنبه یکم اردیبهشت ماه اظهار کرد: در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه اولین کارگاه هم اندیشی و ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار گشت.

او بیان نمود: براساس هدف گذاری های اجرا شده این کارگاه ها به صورت مستمر برگزار خواهد شد که دوره برگزار گشته نیز اولین کارگاه از سلسله جلسات برنامه ریزی شده برای برگزاری بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه کرد: اولین کارگاه هم اندیشی و ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه با حضور 16 نفر از راهنمایان برگزار گشت و در سرانجام به راهنمایان موزه های استان هدایایی اعطا شد.

فرشی با اشاره به اهمیت فعالیت راهنمایان موزه ها شرح داد: راهنمایان موزه نقش و تاثیر مهمی بر جذب بازدیدکنندگان و گردشگران به موزه داشته و با کیفی سازی اطلاعات این افراد می توانیم شاهد رونق هر چه بیشتر بازدید از موزه های استان باشیم.

او با تاکید بر استفاده راهنمایان از تکنیک های لازم برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان موزه ها گفت: نحوه معرفی اشیاء و آثار موزه ای توسط راهنمایان باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب کرده و با شرح و شرح کارکرد اشیاء و آثار موجود در موزه ها، بازدیدکننده را به موزه و آثار درون آن علاقه مند کند که این امر مستلزم تکنیک های لازم است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4256

به "اولین کارگاه ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کارگاه ارتقای سطح کیفی اطلاعات راهنمایان موزه در اردبیل برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید