بازداشت عضو ارشد داعش در افغانستان؛ از محاکمه دیگر اعضا خبری نیست

به گزارش یومی بلاگ، امنیت ملی افغانستان در حالی از دستگیری یکی دیگر از اعضای ارشد داعش خبر می دهد که دولت این کشور شماری از اعضای ارشد این گروه تروریستی را پس از تسلیم شدن هنوز محاکمه نکرده است.

بازداشت عضو ارشد داعش در افغانستان؛ از محاکمه دیگر اعضا خبری نیست

به گزارش دفتر منطقه ای یومی بلاگ ، امنیت ملی افغانستان در بیانیه ای از بازداشت عضو شورای مرکزی شاخه خوراسان داعش و مسئول هماهنگی و ارتباط بین این گروه تروریستی با لشکر طیبه، شبکه حقانی و جمعیت العلمای اسلام اطلاع داد.

براساس این بیانیه، این تبعه پاکستانی عضو داعش، منیب فرزند سردارخان به ابوبلال، حارث، ابوهلال و ابوهمام نیز مشهور بوده است.

در این بیانیه آمده است که این فرد پس از ایجاد هسته هماهنگی با گروه های تروریستی، به عنوان مسئول ارتباطی شورای مرکزی داعش شاخه خوراسان با گروه های تروریستی و سازمان های اطلاعاتی منطقه ای منصوب شده بود.

بیانیه می افزاید که این عضو ارشد داعش، در جریان بازپرسی همکاری میان داعش، لشکر طیبه و گروه حقانی را فاش نموده است.

وی پیش از این نیز عضو گروه القاعده بوده است.

امنیت ملی افغانستان اواسط فروردین نیز از بازداشت اسلم فاروقی سرنموده گروه تروریستی داعش شاخه خوراسان با 19 نفر از همکاران نزدیکش از جمله قاری زاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه پاکستانی اطلاع داده بود.

این در حالی است که تابستان سال 97 نیز حبیب الرحمان سرنموده داعش در شمال افغانستان در پی شکست از طالبان در ولایت جوزجان با دستکم 250 جنگجوی این گروه تروریستی به دولت افغانستان تسلیم شد و هنوز خبری از محاکمه شدن هیچ یک از این تروریست ها وجود ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4007

به "بازداشت عضو ارشد داعش در افغانستان؛ از محاکمه دیگر اعضا خبری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت عضو ارشد داعش در افغانستان؛ از محاکمه دیگر اعضا خبری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید