خبرنگاران دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور میانگین 5 روز است

به گزارش یومی بلاگ، تهران- خبرنگاران- محققان دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز در آمریکا با مطالعه 181 بیمار مبتلا به Covid-19 که در اثر ویروس جدید کرونا ایجاد می گردد، دریافتند که دوره نهفتگی این بیماری به طور میانگین 5.1 روز است. همچنین معین شد 97.5 درصد از افراد آلوده به ویروس در طول 11.5 روز علایم ابتلا به بیماری را نشان می دهند.

خبرنگاران دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور میانگین 5 روز است

به گزارش پایگاه خبری نیواطلس، یافته های این تحقیقات بدین معنی نیست که پس از سپری شدن 5 روز می توان از عدم ابتلا به بیماری اطمینان حاصل کرد، بلکه به این معنی است که دوره 14 روزه فعلی که برای قرنطینه شخص پس از احتمال آلودگی به ویروس در نظر گرفته شده است، مدت زمان مناسبی محسوب می گردد. البته در موارد دارای ریسک بالا ممکن است دوره قرنطینه و نظارت بیش از 14 روز به طول انجامد. بر اساس این تحقیقات از هر 10 هزار شخص آلوده به ویروس، حدود 101 نفر پس از 14 روز علایم بیماری را بروز می دهند.

دوره نهفتگی فاصله زمانی بین لحظه آلوده شدن به یک ارگانیسم پاتوژنیک و بروز علایم بیماری در شخص میزبان است. مدت این دوره در بیماری های مختلف، ممکن است تفاوت قابل توجهی داشته باشد. برای مثال دوره نهفتگی آنفلوانزا بین یک تا سه روز است در حالی که دوره نهفتگی سرخک بین 9 تا 12 روز است. درک صحیح دوره نهفتگی بیماری، کلید کنترل شیوع آن است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Annals of Internal Medicine منتشر شده است.

به گزارش یومی بلاگ، ویروس کرونا که رسما کووید- 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا به امروز به بیش از 50 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

پزشکان توصیه می نمایند با خودمراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 3278

به "خبرنگاران دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور میانگین 5 روز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور میانگین 5 روز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید