زیباترین جزایر و سواحل در پاناما

به گزارش یومی بلاگ، پاناما به نام کشوری که آمریکای جنوبی را به آمریکای مرکزی متصل می کند یک مقصد توریستی باورنکردنی با جاذبه های تاریخی و جغرافیایی بی نظیر است.

زیباترین جزایر و سواحل در پاناما

بیشتر افراد، پاناما را به خاطر کانال معروف آن که دریای کارائیب را به اقیانوس ارام متصل می کند می شناسند اما این تنها بخش کوچکی از زیبایی های این ناحیه مجذوب نماینده و چشم نواز است.

در بخش اقیانوس آرام و دریای کارائیب جزیره های گرمسیری متعددی در پاناما وجود دارد و همین امر موجب می شود این منطقه سواحل زیبا و چشم نواز و حیات وحش شگفت انگیزی را در اختیار بازدید نمایندگانش قرار دهد.

زمانی که می خواهید به پاناما سفر کنید اطمینان حاصل نمایید که این جزیره های باورنکردنی را به لیست منطقه های که باید بازدید کنید اضافه می نمایید.

  1. Isla Iguana:

تنها چند مایل آن طرف تر از شبه جزیره Azuero در جنوب پاناما جزیره زیبا و چشم نوازی قرار گرفته است که با نام Isla Iguana شناخته شده است. بیشتر بازدید نمایندگانی که به این ناحیه سفر می نمایند از قایق برای رسیدن به آن استفاده می نمایند و سفر یک روزه ای را ترتیب می دهند. موارد زیادی در این جزیره وجود دارد که باید از آن بازدید کنید.

مواردی که باید به کاوش آن بپردازید بسیار زیاد است. یک جزیره مرجانی بزرگ در این ناحیه باعث شده است بازدید از آن بسیار مجذوب نماینده باشد. تنها 200 گونه ماهی در این جزیره وجود دارد که می توانید از تماشا آن ها لذت ببرید.

غواصان می توانند کوسه ها، نهنگ ها و مار ماهی ها را از نزدیک مشاهده نمایند. افرادی که به پرندگان علاقه مند هستند می توانند از گونه های مختلف تماشا نمایند.

  1. Isla Barro Colorado:

این جزیره زیبا در وسط کانال پاناما واقع شده است. این جزیره در حال حاضر ذخیره گاه طبیعی محسوب می شود و یک مقصد توریستی مجذوب نماینده و چشم نواز با تنوع زیستی بی نظیر است. برای اینکه بتوانید از این ناحیه تماشا کنید باید یک تور رسمی را رزور نمایید. دسترسی به این جزیره از طریق قایق سواری است.

در حالیکه در جزیره Isla Barro Colorado هستید به هنگام پیاده روی می توانید رنگ های زیبایی را مشاهده کنید. خود را برای تماشا زیبایی های بی نظیر و چشم نواز این ناحیه آماده کنید.

  1. Isla Taboga:

جزیره Isla Taboga از طریق قایق سواری از شهر پاناما قابل دسترسی است. این جزیره به جزیره گل ها مشهور شده است. این ناحیه در اصل پناهگاه و زیستگاه هندی ها بوده است. در قرن شانزدهم این ناحیه تحت حکمرانی اسپانیایی ها بوده و بعد از آن تحت سلطه کشورهای مختلفی همچون انگلیس، فرانسه و امریکا درآمده است. سه دلیل اصلی برای بازدید از این جزیره وجود دارد.

سواحل زیبا، منطقه ها تاریخی و کلیسای جزیره از جمله دلایل اصلی برای سفر به این ناحیه محسوب می شوند. Playa Restinga محبوب ترین ساحل این جزیره محسوب می شود و خط ساحلی شنی و آب آبی رنگ را در اختیار بازتماشامایندگانش می گذارد.

شما همچنین می توانید از دومین کلیسای قدیمی نیمکره غربی بازدید کنید که برای عموم باز خواهد بود. همچنین در این ناحیه قادر خواهید بود به بالاترین بخش جزیره بروید و شهر پاناما را از مسافتی دور تماشا کنید.

  1. Isla Carenero:

در خط ساحلی کارائیب، جزیره ای به نام Isla Carenero قرار گرفته است که یکی از جزایر زیبای شناخته شده در این ناحیه است. این جزیره زیبا ، کوچک و نازک در نزدیکی جزیره بزرگ Isla Colón واقع شده است.

در کمتر از یک ساعت می توانید کل این جزیره را پیاده روی کنید. این جزیره یکی از منطقه ها برتر گردشگری در پاناما محسوب می شود. اگرچه گزینه های اقامتی متعددی در جزیره وجود دارد اما شما می توانید برای یک روز یک قایق اجاره کنید و از فضای زیبای آن لذت ببرید.

  1. جزایر Chiriqui:

در جنوب خلیج Chiriqui جزایر بسیار زیادی وجود دارد که در مجموع به جزایر Chiriqui مشهور و شناخته شده اند. بیشتر این جزایر خالی از سکنه هستند. با این وجود اخیرا افرادی برای سکونت به این جزایر رفته اند و در آن حضور دارند.

این جزایر پاناما از طریق صخره های مرجانی احاطه شده اند و همین امر فرصت بی نظیری را برای فعالیت های ابی همچون غواصی فراهم کرده است. جزیره بوکا چیکا با جنگل های انبوه پوشیده است و این موضوع باعث می شود این ناحیه برای پیاده روی عالی باشد.

اگر می خواهید گروهی از میمون ها را مشاهده کنید باید سری به جزایر بوکا راوا و Isla Palenque بزنید. بیشتر تورهای گردشگری می توانند شما را به این ناحیه ببرند و سفری به یادماندنی ایجاد نمایند.

  1. Isla Bastimentos:

جزیره دیگری که در Bocas del Toro قرار گرفته است جزیره Isla Bastimentos است که یک مقصد توریستی ساکت با صحنه های زیبا و به یاد ماندنی است. یکی از مواردی که باعث می شود افراد به این ناحیه سفر نمایند دسترسی به سواحل زیبا در این جزیره است.

ساحل Wizard یکی از منطقه ها دور دستی است که باعث ایجاد انزوا در آن شده است. ساحل قورباغه قرمز شلوغ ترین ساحل در این جزیره است و افراد می توانند برای خوردن میان وعده و نوشیدن موارد متعدد در این مکان توقف نمایند.

  1. Isla Contadora:

بیشتر افراد باید این جزیره را بشناسند زیرا به نام لوکیشن فیلم برداری در فیلم های تلویزیونی متعدد از آن استفاده شده است. شاید بتوان گفت پیشرفته ترین جزایر در این ناحیه جزیره ای به نام Contadora است که میزبان ساحلی به نام Playa Larga است.

این ساحل ساحلی زیبا در پانامست اما میزبان کشتی های غرق شده در شن و ماسه هم هست و همین امر به آن زیبایی غیر عادی بخشیده است.تماشای نهنگ ها یکی از گزینه های عالی در این جزیره است و بیشتر بازدید نمایندگان برای تماشا ماهی های مختلف به این ناحیه سفر می نمایند.

  1. Coiba:

بزرگترین جزیره در آمریکای مرکزی جزیره ای به نام Coiba است که در جنوب پاناما و استان وراگواس واقع شده است. کل جزیره و هم جزیره های اطراف آن به گونه ای با هم ترکیب شده اند که در حال حاضر پارک ملی Coiba را تشکیل می دهند.

امروزه این جزیره به خاطر صخره های مرجانی و زندگی زیردریایی در میان افراد مشهور و شناخته شده است. بیشتر بازدید نمایندگان برای یک سفر یک روزه به این ناحیه می ایند و می توانند از راهنمایی تورها استفاده نمایند.

  1. Isla Colon:

در Bocas del Toro جزیره ای واقع شده است که با نام Isla Colon شناخته می شود. مقصد اصلی در این ناحیه شهر Bocas Town است که می توان با پیاده روی به ان دسترسی پیدا کرد. این شهر میزبان رستوران های ساحلی و فروشگاه های سوغاتی مختلف است.

اگر ترجیح می دهید از زیبایی های طبیعی این جزیره لذت ببرید بهتر است سری به Finca Los Monos Botanical Garden بزنید یا در امتداد Playa Estrella زیبا به پیاده روی بپردازید. در مکانی که دلفین ها نگهداری می شوند می توانید به تماشای ان ها بروید. اگر زمانی کافی داشتید می توانید یک تور قایقی بگیرید و از زیبایی های موجود لذت ببرید. در این ناحیه می توانید از تور برای تماشا دلفین ها،ماهیگیری و غواصی استفاده کنید.

  1. جزیره San Blas:

در شرق کانال پاناما می توانید جزیره ای را پیدا کنید که با نام San Blas شناخته شده است. این مجمع الجزایر زیبا از بیش از 300 جزیره ساخته شده است. با این وجود تنها 50 جزیره آن مسکونی است.

شاید بتوان گفت اولین ساکنان این جزیره مردم کونا بوده اند. همین امر باعث می شود زبان مردم این جزیره با سایر قسمت های پاناما متفاوت باشد.

زمانی که از این ناحیه بازدید می کنید می توانید لباس های محلی رنگی را تحسین کنید و در سواحل زیبا و چشم نواز به استراحت بپردازید. استفاده از تور بهترین روش برای کاوش نقاط خالی از سکنه و توسعه نیافته در این ناحیه است.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای تماشای توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 دلیل برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 7861

به "زیباترین جزایر و سواحل در پاناما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جزایر و سواحل در پاناما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید