سیاست خارجی آمریکا ما را در دستان بانک های بی رحم گرفتار کرده است

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران: رهبر یک حزب ایتالیا با اشاره به موقعیت ضعیف کشورش در اتحادیه اروپا گفت: سیاست خارجی دولت آمریکا ما را در دستان بانک های بی رحم گرفتار کرده است و این بانک های بی رحم تاکنون سه نخست وزیر را در کشور ما تغییر داده اند.

سیاست خارجی آمریکا ما را در دستان بانک های بی رحم گرفتار کرده است

به گزارش گروه بین الملل یومی بلاگ، روابط ایران و ایتالیا در زمان دولت انریکو لتا ، کمی جان گرفته بود و هم زمان با فروکش کردن تحریم ها هرروز پررنگ تر می شد آن چنان که وزیر خارجه وقت، یعنی خانم اما بونینو به تهران سفر کرد. حتی قرار بود به زودی، انریکو لتا نیز، بلیط رم تهران خود را نهایی کند که ناگهان، ماتئو رنتزی در یک اقدام غافلگیر کننده، جای لتا را گرفت و نخست وزیر کشور چکمه شد.

حالا، خانم فدریکا موگرینی، روی صندلی شماره یک ساختمان وزارت خارجه ایتالیا در خیابان پیازاله دلا فارنسینا نشسته است. این خانم کارشناس ارشد در دموکراسی اسلامی هنوز سیگنالی به سوی تهران نفرستاده و معلوم هم نیست که در آینده چه رویکردی را اتخاذ می کند. ناگفته نماند که خانم موگرینی مثل رنتزی یک دموکرات است و در سالهای اخیر هم با دموکرات های آمریکایی، برو بیای خوبی برقرار کرده بودند.

برای بررسی روابط تهران و رم در دولت ماتئو رنتزی، سرویس بین الملل یومی بلاگ با خانم لائورا چیاترونی رهبر حزب فورزا پوپولاره (زنده باد مردم) ایتالیا و همچنین کاندیدای انتخابات مجلس اروپا از حوزه جنوب قاره سبز، گفت وگویی داشته که در ادامه از نظر می گذرد.

خانم چیاترونی در این مصاحبه در خصوص وضعیت کشورش و تأثیرگذاری آن در اتحادیه اروپا گفت: ایتالیا برای سالیانی متمادی است که موقعیت ضعیفی در اتحادیه اروپا دارد، زیرا بر اثر سیاست خارجی دولت آمریکا ما در دستان بانک های بی رحم گرفتار شده ایم. در این جا باید به این نکته نیز توجه کنیم که این بانک های بی رحم تا کنون سه نخست وزیر را در کشور ما تغییر داده اند، سه نخست وزیری که دست نشانده ای بیش نبودند. در این شرایط، زمانی که شما ضعیف باشید یک دوست قدرتمند می تواند وضعیت را تغییر دهد.

وی ادامه داد: ما در ایتالیا اختراعات ثبت شده زیادی در زمینه فناوری داریم که هنوز صنعتی و تجاری سازی نشده اند. ما با هشیاری در حال پیش رفتن در زمینه سلول های بنیادی هستیم، من شما را به پروتکل استامینای پروفسور وانونی ارجاع می دهم. وانونی همراه با من در لیست انتخاباتی یو کامبیو (Io Cambio) برای عضویت در مجلس اروپایی نامزد شده است. از طریق مشارکت (در این زمینه)، این امر می تواند عرصه های تجاری عمد ه ای را بگشاید. ایتالیا دروازه اروپا به سمت تمامی ملت ها است.

رهبر حزب زنده باد مردم ایتالیا در خصوص روابط پیشِ روی ایران و ایتالیا گفت: همچنین من نسبت به نقطه عطف ملت ایران با حسن روحانی اطمینان دارم و قلباً امیدوارم که دوستی بین دو کشور ایتالیا و ایران بتواند مانع از تمامی کسانی شود که فکر می کنند می توانند از ما استفاده ابزاری کنند. اگر ایران تلاش کند توافقنامه های مطلوبی با ایتالیا منعقد کند، می تواند یک دستاورد سیاسی مناسبی باشد، در واقع (این) هوشمندانه ترین کاری است که می توانید انجام دهید، امری که منجر به کامیابی و صلح می شود.

وی افزود: من خیلی تمایل دارم که به ایران بیایم و بسیار علاقه مندم که از پرسپولیس و مساجد آئینه کاری شده شیراز دیدار کنم. دغدغه من این است که آقای رنتزی (نخست وزیر ایتالیا) در حال حاضر به زیبایی های ایرانی و به حضور شرکت های ایتالیایی در ایران علاقه ای نداشته باشد. من فکر می کنم وی تماماً مشغول پی گیری علایق خود است.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1349

به "سیاست خارجی آمریکا ما را در دستان بانک های بی رحم گرفتار کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست خارجی آمریکا ما را در دستان بانک های بی رحم گرفتار کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید