نامناسب بودن وضعیت پسماند در همه شهرهای گیلان

به گزارش یومی بلاگ، معاون عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه وضعیت پسماند در هیچ کدام از شهرهای گیلان مناسب نیست، گفت: اعتبارات مناسبی برای حوزه محیط زیست و پسماندها تخصیص می یابد.

نامناسب بودن وضعیت پسماند در همه شهرهای گیلان

به گزارش یومی بلاگ، علی اوسط اکبری مقدم در حاشیه بازدید از کارخانه کمپوست بندرانزلی در جمع یومی بلاگ با بیان اینکه وضعیت پسماند در هیچ کدام از شهرهای گیلان مناسب نیست، اظهار کرد: با توجه به بازدید امروز شاهدیم وضعیت پسماند در کارخانه کمپوست این شهرستان از وضعیت مناسب تری برخوردار است و در مقایسه با سایر شهرهای گیلان بهتر مدیریت می گردد، اما در حد ایده آل ها نیست.

وی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع، تصفیه خانه شیرآبه است که باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد، توضیح داد: لازم است ریجکت هایی که از این کارخانه به دست می آید ساماندهی گردد و مراکز دفن نیز پوشش داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار در ادامه با بیان اینکه با توجه به پوشش گیاهی اطراف این کارخانه، شیرابه های این ریجکت ها نسبت به زباله اصلی کمتر است، گفت: اما این امر سبب می گردد درختان اطراف آسیب ببیند و ما هم وظیفه داریم از آنها حفاظت کنیم.

اکبری مقدم با تاکید بر اینکه مقرر شد بخش هایی از زمین مجاور کارخانه که فاقد پوشش گیاهی است به این کارخانه اضافه گردد و سپس با ایجاد دیواره حفاظتی مانع آسیب رساندن شیرآبه به پوشش گیاهی همجوار شویم، اضافه کرد: مقدمات این امر باید از طرف منابع طبیعی فراهم گردد تا دیگر شاهد خشک شدن درختی نباشیم زیرا حیات انسان ها به جنگل و طبیعت وابسته است.

وی خاطر نشان کرد: اگر علاقه مند به زندگی خودمان و آیندگان هستیم باید به حفظ محیط زیست توجه ویژه ای داشته باشیم و باید با تأمین منابع ببینیم که ریجکت ها و به تبع آن دفن زباله به حداقل برسد.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه 4 میلیارد تومان اعتبار برای کارخانه کمپوست انزلی در سفر رئیس جمهور به گیلان مصوب شد که منتظر تخصیص آن هستیم، گفت: در بودجه بندی تخصیص ها که پس از 31 تیر ماه صورت می گیرد شاهد خواهیم بود که برای حوزه محیط زیست و پسماند اعتبار مناسبی اختصاص خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 286

به "نامناسب بودن وضعیت پسماند در همه شهرهای گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامناسب بودن وضعیت پسماند در همه شهرهای گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید