نامه های عباس کیارستمی با تایید پسرش منتشر شده است

به گزارش یومی بلاگ، بهمن کیارستمی، فرزند عباس کیارستمی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران درباره حواشی ایجاد شده به دنبال انتشار کتاب من خانه م؛ پاره نامه هایی از عباس کیارستمی که دربرگیرنده مجموعه ای از نامه های خصوصی عباس کیارستمی به همسر سابق اش است؛ اعلام کرد: من شخصا این نامه ها را در اختیار نشر نظر قرار دادم.

نامه های عباس کیارستمی با تایید پسرش منتشر شده است

ماجرا از این قرار است که انتشار کتاب من خانه م توسط نشر نظر با اعتراض احمد کیارستمی -دیگر فرزند عباس کیارستمی که خارج از کشور ساکن است- در اینستاگرامش همراه بود؛ که رسانه های مختلف هم آن را بازتاب کردند.

او در این استوری انتشار نامه های خصوصی پدرش در قالب یک کتاب را نقض حریم خصوصی دانست و خبر از پیگیری حقوقی این اقدام غیرقانونی داد.

بهمن کیارستمی در واکنش به این اعتراض برادرش به خبرنگار ایبنا گفت: خانواده کیارستمی دو نفر است، من و برادرم احمد. مساله این است که من شخصا این نامه ها را در اختیار نشر نظر قرار دادم.

وی اضافه نمود: اگر اسم این مسأله را بتوان دعوا گذاشت، طرف دعوا -حداقل در این مرحله- نشر نظر است. بنابراین بنده و محمودرضا بهمن پور مدیر نشر نظر در جلسه ای حضور یافتیم و مفصل راجع به این ماجرا صحبت کردیم و اطلاعات کامل را مورد آنالیز قرار دادیم که فیلم آن در صفحات فضای مجازی و کانال تلگرام عباس کیارستمی موجود است.

کیارستمی اضافه نمود: مسآله پیش آمده درباره کتاب من خانه م ماجرایی پیچیده و نیازمند به رفرنس است و بدون دانستن کلیت ماجرا نمی گردد راجع به آن صحبت کرد.

پسر دوم کیارستمی درباره اعتراض برادرش به نشر نظر پیرامون انتشار کتاب من خانه م تاکید نمود: درواقع برادرم از بنده شاکی است و این موضوع درحقیقت یک مسأله خانوادگی به حساب می آید که به وادی نشر و رسانه کشیده شده که اتفاق اشتباهی بوده است.

وی اضافه نمود: برادم این مسأله را درست و کامل مطرح ننموده و فقط عنوان نموده است که از نشر نظر شکایت می نماید؛ درصورتی که طرف شکایت او نشر نظر نیست؛ بنده ام. مسأله هم همان مسأله همیشگی اختلاف وراث با همدیگر است.

بهمن کیارستمی گفت: درباره نشر آثار کیارستمی و چگونگی آن، بعد از چهار سال به نظر می رسد به دلیل اختلاف نظر من و برادرم، مقداری به مشکل برخورده ایم و حالا صحبت از بنیادی است که این وظیفه را برعهده بگیرد و در انتشار کارها نقش داشته باشد. وگرنه اگر کار بخواهد به همین شکل پیش برود؛ خیلی مناسب نیست. البته فقط ما نیستیم که این اختلاف نظر را داریم؛ اصولا وراث، کاری از پیش نمی برند و بهتر است که کار دست کاردان؛ یعنی یک بنیاد باشد.

وی شکل گیری بنیاد عباس کیارستمی را راه چاره ایده آل سرانجام یافتن مشکل نشر آثار او دانست و اضافه نمود: اگر در این چهار سال که از فوت پدم می گذرد، راه چارهی برای این مسأله پیدا نشده است؛ به نظر من راه چاره دیگری غیر از تشکیل یک بنیاد و ادامه کار در یک بنیاد ندارد؛ چراکه کار بسیار زیاد و مطالب برای انتشار فراوان است و ضروری است که خارج از اختلافات شخصی، امکان نشر پیدا نمایند.

فرزند کیارستمی به بحث حقوقی شکایت برادر خود از نشر نظر هم اشاره نمود و گفت: این مسأله بسیار پیچیده است؛ درواقع باید به مراجع قضائی برود و نتیجه حقوقی آن بعد از اینکه دادگاه نظر داد، قابل ارائه و پیگیری خواهد بود.

وی اضافه نمود: صدور مجوز یک بحث حقوقی است که چون برادرم مطرح نموده، خودش باید جوابگوی آن باشد؛ زیرا به هرحال این یک شکایت حقوقی است و حتما مرجع قضائی به این موضوع رسیدگی خواهند کرد. این شکل حرف زدن راجع به برآورد های حقوقی، فقط دامن زدن به حاشیه است.

گفتنی است که عباس کیارستمی نویسنده، تهیه نماینده و کارگردان مشهور ایرانی است که چهار سال پیش، چهاردهم تیرماه 95 و پس از 76 سال زندگی براثر خطای پزشکی در بیمارستانی در فرانسه درگذشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 شهریور 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4537

به "نامه های عباس کیارستمی با تایید پسرش منتشر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه های عباس کیارستمی با تایید پسرش منتشر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید