نامه وزارت ورزش به فدراسیون جودو پس از تخلف در این فدراسیون

به گزارش یومی بلاگ، فدراسیون جودو در حالی اقدام به تغییر خزانه دار فدراسیون گرفته که این جابه جایی بدون هماهنگی با رئیس مجمع فدراسیون یعنی وزیر ورزش و جوانان اتفاق افتاده است.

نامه وزارت ورزش به فدراسیون جودو پس از تخلف در این فدراسیون

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، طبق اساسنامه فدراسیون های ورزشی در ایران هر گونه تغییر، عزل و نصب در ارکان اصلی فدراسیون های ورزشی تنها با پیشنهاد رئیس فدراسیون و موافقت ریاست مجمع فدراسیون های ورزشی یا به عبارت بهتر شخص وزیر ورزش و جوانان قابلیت اجرایی خواهد داشت.

این اتفاق اما در فدراسیون جودو رخ نداده و تصمیم به تغییر محمدحسین شیرازیان خزانه دار این فدراسیون در آبان ماه سال جاری از سوی رئیس این فدراسیون بدون هماهنگی، مشورت و دریافت مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان اجرا شده است.

در اساسنامه فدراسیون های ورزشی و طبق تبصره سه ماده 10 تاکید شده که قبول عزل و استعفای دبیر، نایب رئیس، خزانه دار و کارشناس خبره تنها با پیشنهاد رئیس فدراسیون و موافقت وزیر ورزش و جوانان به عنوان رئیس مجمع اتفاق خواهد افتاد و طبق پیگیری خبرنگار ورزشی خبرنگاران این تغییر در فدراسیون جودو بدون دریافت مجوز یا حتی اطلاع از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان بوده است.

فدراسیون جودو با انتخاب سرپرست برای پست خزانه داری بازهم همان اشتباه را تکرار کرده و بدون هماهنگی با رئیس مجمع، دوباره خزانه دار انتخاب کرده است.

اتفاقی که به نظر می رسد با توجه به عدم اطلاع مسئولان وزارت ورزش و جوانان، یک تخلف از سوی مسئولان فدراسیون جودو بوده و وزارت ورزش نیز در نامه ای که به فدراسیون های ورزشی از جمله جودو فرستاده، بار دیگر تاکید کرده که تغییرات در اعضای هیئت رئیسه باید با پیشنهاد رئیس فدراسیون و موافقت رئیس مجمع باشد. باید دید فدراسیون جودو پس از دریافت این نامه به تخلف روی داده چه عکس العملی نشان خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6535

به "نامه وزارت ورزش به فدراسیون جودو پس از تخلف در این فدراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه وزارت ورزش به فدراسیون جودو پس از تخلف در این فدراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید