ژست عکاسی برای خانم ها

به گزارش یومی بلاگ، هدف از این مقاله ارائه نکاتی در رابطه با ژست های عکاسی برای عکاس های تازه کار است و شما را با چند نمونه از ژست های عکاسی مناسب خانم ها آشنا می نماید. به دنبال این مقاله نکاتی هم در رابطه با ژست های عکاسی برای آقایان، بچه ها و عکس های خانوادگی هم خواهیم آورد.

ژست عکاسی برای خانم ها

اگر اولین بار است که از شخصی عکاسی می کنید ممکن است کمی عصبی شوید اما استفاده از نکات زیر اعتماد به نفس بیشتری هنگام عکاسی خواهید داشت.

اولین کاری که هنگام عکاسی باید انجام دهید این است که در فرد مورد نظر احساس آرامش ایجاد کنید. اگر او تا به حال مدل عکاسی نشده باشد کمی عصبی و ناآرام به نظر می رسد. قبل از آغاز عکاسی کمی با او گپ بزنید تا با شما احساس راحتی داشته باشد.

عکس صورت

عکس صورت (از شانه ها به بالا) بهترین فرم عکاسی برای آغاز هستند. نحوه دریافت این عکس ها بسیار مهم است بنابراین باید با صبر و حوصله عکاسی کنید و از او چند نمونه عکس بگیرید تا به ژست دلخواهتان برسید.

از فرد بخواهید شانه ها را به سمت دوربین قرار داده و صورتش را هم سمت شما برگرداند. او می داند که کدام سمت صورتش در عکس بهتر دیده می گردد بنابراین بهتر است مطابق میل او رفتار کنید.

می توانید در این ژست عکاسی عکس کلوزآپ بگیرید.

عکس از نیم تنه یا تمام قد

چند قدم عقب تر بروید و دوربین را از حالت زوم دربیاورید تا دامنه وسیع تری را در عکس جای دهید. از او بخواهید در حالت دست به سینه بایستد یا دست هایش را داخل جیب قرار دهد یا دست به کمر بایستد. هم با لبخند عکس بگیرید و هم بدون لبخند. گاهی اوقات یک عکس جدی و بدون لبخند قوی تر است و بیشتر باب میل سوزه مورد نظر خواهد بود.

از او بخواهید دست را روی کمر قرار دهد.

ژست دست به سینه یکی از ژست های ساده و ابتدایی است که معمولا همه جا کاربرد دارد.

یک ژست کاملا راحت و غیر رسمی.

ژست عکاسی در حالت نشسته

همانطور که می دانید از ژست های نشسته روی زمین عکس های بسیار خوبی به دست می آید. در این ژست باید با موقعیت دست ها و پاها بازی کنید.

در ژست نشسته روی زمین از فرد بخواهید دست ها را در موقعیت های متفاوت قرار دهد.

و یا دست را دور صورت قرار دهد.

اگر فرد مورد نظر روی جایگاه نشسته است از او بخواهید مانند تصویر زیر به سمت جلو خم گردد و یکی از دست ها را زیر چانه قرار دهد.

ژست نشسته روی جایگاه

این ژست عکاسی کاملا طبیعی است که فرد مورد نظر یک فنجان چای یا قهوه در دست گرفته است. یک عکاس خوب با عکاسی از این لحظات در واقع مفهوم بزرگ تری را به تصویر کشیده و داستانی را بیان می نماید.

منبع: بدونیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 125

به "ژست عکاسی برای خانم ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "ژست عکاسی برای خانم ها" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژست عکاسی برای خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید