اگر جف بزوس تمام بیت کوین موجود در دنیا را بخرد چه می گردد؟

به گزارش یومی بلاگ، در حال حاضر تمام بیت کوین موجود در دنیا حدود 130 میلیارد دلار می گردد. یعنی اگر جف بزوس به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا تمام دارایی 140 میلیارد دلاری خود را بیت کوین بخرد، باز هم 10 میلیارد دلار اضافه می آورد. اما اگر واقعا چنین اتفاقی رخ دهد چه می گردد؟ در این مطلب مدیر سابق استخراج بیت کوین در شرکت Genesis Mining به سوال ما پاسخ می دهد.

اگر جف بزوس تمام بیت کوین موجود در دنیا را بخرد چه می گردد؟

آقای سالتر می گوید تا امروز حدود 18 میلیون عدد بیت کوین استخراج شده است، اما باید در نظر گرفت که بخشی از این تعداد گم شده یا به هر دلیل دیگر مثل فوت مالک، در دسترس نیست. علاوه بر این همه بیت کوین هایی که تا امروز استخراج شده اند در بازار خرید و فروش نمی شوند و آن تعدادی که در پلتفرم های مختلف قابل خرید است فقط بخش کوچکی از کل بیت کوین های موجود در دنیا را شامل می گردد.

بخشی که برای خرید و فروش عرضه می گردد را بیت کوین سیال می گویند، اما واقعا نمی توان گفت دقیقا چند عدد بیت کوین سیال وجود دارد. یک مشکل دیگر هم این است که اگر جف بزوس به خریدن تمام بیت کوین های سیال مشغول گردد، هرچه جلوتر می رود با کمتر شدن موجودی باعث بالا رفتن قیمت می گردد. وقتی قیمت بیت کوین بالا می رود، بسیاری از مالکان بیت کوین فروش را متوقف می نمایند تا منتظر شوند بیت کوین به بالاترین قیمت خود برسد.

سالتر می گوید جف بزوس می تواند تا حدی این مشکل را به وسیله بازار OTC یا Over the Counter حل نماید. بازارهای OTC به درد کسانی می خورد که می خواهند بیشتر از 100 هزار دلار بیت کوین را به شکل یکجا خرید و فروش نمایند و در این بازارها از معاملات خُرد خبری نیست. اما باز هم بعید است بتوانید بازاری را پیدا کنید که به شکل یکجا 130 میلیارد دلار بیت کوین را در اختیار شما قرار دهد.

در نتیجه هرچند می دانیم که تا امروز دقیقا چند عدد بیت کوین استخراج شده است، اما به دلایل مختلف خرید تمام بیت کوین موجود در دنیا برای هیچکس امکان پذیر نیست، حتی اگر پولش را هم داشته باشد و حاضر باشد تمام آن را بیت کوین بخرد.

رمز ارزها، بازیگران جدید در دنیای اقتصاد

منبع: cointelegraph

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4005

به "اگر جف بزوس تمام بیت کوین موجود در دنیا را بخرد چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر جف بزوس تمام بیت کوین موجود در دنیا را بخرد چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید