ترامپ پیشنهاد داد: آمریکایی ها 2 بار رای بدهند!

به گزارش یومی بلاگ به نقل از واشنگتن پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در یکی از عجیب ترین اظهارات خود، به مردم کشورش پیشنهاد داد که در انتخابات پیش رو، دو بار رأی بدهند!

ترامپ پیشنهاد داد: آمریکایی ها 2 بار رای بدهند!

وی این اقدام را آزمونی برای صحت اعتبار رأی گیری پُستی عنوان نموده که به زعم وی جز فساد و تقلب، ارمغان دیگری برای ایالات متحده به همراه ندارد.

توجیه رئیس جمهور آمریکا این است که اگر شیوه غیرحضوری رأی گیری پُستی آنگونه که دموکرات ها می گویند بی عیب و نقص است؛ چنانچه فردی به وسیله آن اقدام به ارسال رأی کند؛ به طور اتوماتیک قادر نخواهد بود که در روز انتخابات، به طور حضوری رأی خود را به صندوق بیندازد.

اما اگر به رغم ارسال پُستی رأی، مردم همچنان قادر به مشارکت حضوری در انتخابات باشند؛ پس ریگی به کفش دموکرات هایی است که مروج ایده رأی گیری پُستی هستند.

ترامپ بارها مدعی شده که دموکرات ها قصد دارند با توسل به شیوه های غیرحضوری رأی گیری، نتیجه انتخابات را به نفع خود دستکاری نمایند.

در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ، اتحادیه آزادی های مدنی خطاب به مردم هشدار داد که پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا غیرقانونی است و نباید به سخنان وی توجه کرد.

در همین حال، ویلیام بار دادستان کل آمریکا در دفاع از ترامپ مدعی شد: نمی دانم قوانین رأی گیری در هر ایالت چگونه است؛ اما رأی گیری پستی فسادخیز و به منزله بازی با آتش است!

البته، رأی گیری پستی امر تازه ای در آمریکا محسوب نمی گردد و حتی در انتخابات 2016 نیز که نتیجه به نفع ترامپ تمام شد؛ از هر چهار رای دهنده، یک نفر به صورت پستی رأی داده بود.

اما مشکل آنجاست که بیشتر افرادی که از این شیوه رأی گیری استقبال می نمایند؛ از حزب دموکرات هستند و به هر حال بالا رفتن سطح مشارکت دموکرات ها در انتخابات 2020، به نفع ترامپ جمهوریخواه نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 5217

به "ترامپ پیشنهاد داد: آمریکایی ها 2 بار رای بدهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پیشنهاد داد: آمریکایی ها 2 بار رای بدهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید