خورشیدی که فدراسیون راخاموش کرد، ادامه انتخاب های ضعیف در فوتبال

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران - گروه ورزشی: حجم نقدها از فدراسیون مهدی تاج که یکی از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال را با مارک ویلموتس بسته بود، آنقدر زیاد بود که اهالی این رشته برای برگزاری مجمع و روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی لحظه شماری می کردند و امیدوار بودند با انتخاب رئیس جدید شرایط برای فوتبال بهتر از قبل شود.

خورشیدی که فدراسیون راخاموش کرد، ادامه انتخاب های ضعیف در فوتبال

این انتظار اما لحظاتی پس از پایان شمارش آرای اعضای هیات رئیسه به بدترین شکل ممکن به پایان رسید و افرادی وارد هیات رئیسه شدند که نه تنها اعتبار و وزن فوتبالی فدراسیون را بالا نبردند بلکه به مراتب نفراتی کم سابقه تر از نفرات قبلی بودند.

با این حال چاره ای غیر از پذیرش رای مجمع نبود اما این امیدواری وجود داشت که شهاب الدین عزیزی خادم که خودش یک مدیر اقتصادی است و سابقه مدیریت در فوتبال را ندارد، به عنوان یک رئیس جوان و مدرن به سمت انتخاب هایی برود که نقاط ضعف هیات رئیسه اش را بپوشاند. اما هر چه جلوتر می رویم این انتظار هم از رئیس جدید تبدیل به یاس و ناامیدی می شود.

هنوز چند روزی از انتخاب اعضای هیات رئیسه نگذشته بود که عنوان شد قرار است علی خطیر معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال قرار است به عنوان دبیرکل فدراسیون انتخاب و معرفی شود. با مطرح شدن این احتمال موجی از نقدها از سوی اهالی فوتبال، کارشناسان و هواداران فوتبال به خصوص هواداران پرسپولیس مطرح شد تا این احتمال به صفر برسد و منصور قنبرزاده به عنوان دبیرکل فدراسیون انتخاب شود.

علی خطیر معاون پیشین باشگاه استقلال

با منتفی شدن این انتخاب امیدواری ها برای حضور نفرات کاربلد، باتجربه و صاحب صلاحیت در فدراسیون فوتبال بیشتر شد اما انتخاب سرپرست تیم ملی فوتبال بر همه این امیدواری ها خط بطلان کشید و عزیزی خادم نخستین شوک را به اهالی این رشته وارد کرد و فردی را به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب کرد که هنوز نیامده حجم نقدها را به سود فدراسیون سرازیر کرده است.

مجتبی خورشیدی که بیشتر دوران حضورش در فوتبال را به عنوان دستیار مربیان مختلف سپری کرده و بیشتر یک چهره فنی است، در حالی برای سرپرستی تیم ملی انتخاب شد که تا یک روز قبل از این انتخاب گزینه سرمربیگری تیم فوتبال ماشین سازی بود اما هنوز پایش به تبریز نرسیده بود اخراج شد و به طور ناگهانی سر از فدراسیون فوتبال و یک مسئولیت مهم در آورد! بدون اینکه یک دقیقه سابقه این کار را داشته باشد!

درست است که پیش از این در فدراسیون های گذشته هم افرادی برای این پست انتخاب شده بودند که شایستگی حضور در مسئولیت سرپرستی تیم ملی را نداشتند - که رسانه ها بارها از این انتخاب ها انتقاد کرده بودند - اما انتظار از فدراسیون جدید این بود که اشتباهات گذشته را تکرار نکند و با انتخاب های درست و حرفه ای یک قدم رو به جلو بردارد نه اینکه با این انتخاب ها کاری کند که همه بگویند: صد رحمت به قبل!

مجتبی خورشیدی سرپرست جدید تیم ملی فوتبال ایران

عزیزی خادم اگر می خواهد قدم مثبتی در فدراسیون فوتبال بردارد و اوضاع را از قبل بهتر کند، با این روش به جایی نخواهد رسید چرا که افرادی که او برای گره گشایی مسائل فوتبال در نظر گرفته است به هیچ عنوان نمی توانند باری را از روی دوش این فوتبال خسته و سراپا ایراد بردارند.

البته انتخاب های حرف و حدیث دارتری هم در فدراسیون شهاب الدین عزیزی خادم اجرا شده که آنها هم از سطح بالایی برخوردار نبوده اند و امیدها برای بهبود شرایط فدراسیون را کاهش داده است.

انتظار از عزیزی خادم این بود که فدراسیون نو، مدرن و متفاوتی را نسبت به گذشته تشکیل دهد و از افرادی حرفه ای، کاربلد و صاحب نام و مورد قبول اهالی این رشته استفاده کند اما هر چه جلوتر می رویم امیدمان از رئیس جدید ناامید می شود و با این فرایند بعید است بتوان به آینده امیدوار بود.

در این مورد گفته می شود تلاش ها برای فراهم کردن زمینه حضور علی خطیر در فدراسیون فوتبال هنوز هم ادامه دارد و برخی نزدیکان رئیس فدراسیون در تلاش هستند که با روش های خاص خودشان دل مخالفان خطیر - خصوصاً هواداران پرسپولیس - را به دست بیاورند و معاون پیشین باشگاه استقلال را به ساختمان سئول برسانند.

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال که باید با آرامش و عوامل همراه، کاربلد و قابل پذیرش از سوی اهالی این رشته، زمینه را برای موفقیت تیم ملی فراهم کند، با انتخاب های خبرساز و جنجالی عزیزی خادم اوضاع را آشفته تر از قبل خواهد کرد و به جای تمرکز روی تیم ملی، روی حاشیه ها تمرکز خواهد کرد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 7059

به "خورشیدی که فدراسیون راخاموش کرد، ادامه انتخاب های ضعیف در فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورشیدی که فدراسیون راخاموش کرد، ادامه انتخاب های ضعیف در فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید