دولت عراق انتخابات شورای محلی را به تعویق انداخت

به گزارش یومی بلاگ، کابینه دولت عراق ضمن تعویق انتخابات شورای شهر، با تصویب قانون کمیسیون عالی انتخابات و انتخابات مجلس این کشور موافقت کرد.

دولت عراق انتخابات شورای محلی را به تعویق انداخت

به گزارش گروه بین الملل یومی بلاگ، کابینه وزرای دولت عراق طی نشست امروز خود (سه شنبه) بیان کرد که انتخابات شورای استان ها در این کشور به تعویق افتاده و به زودی موعد مقرر آن اعلام خواهد شد.

قرار بود انتخابات شورای استانی و محلی عراق بیستم آوریل 2020 (1 اردیبهشت 1399) برگزار گردد. مجلس عراق پیشتر گفته بود که قصد تعویق انتخابات را ندارد.

شبکه تلویزیونی سومریه عراق گزارش داد که کابینه دولت عراق به ریاست عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور تشکیل جلسه داده و با تعویق انتخابات موافقت نموده است.

دولت عراق در نشست امروز خود همچنین با تصویب قانون کمیسریای عالی انتخابات و انتخابات مجلسی در این کشور موافقت نموده است. قرار است مجلس عراق برای تصویب این دو قانون، رأی گیری کند.

رؤسای سه گانه ریاست جمهوری، نخست وزیری و مجلس عراق بعد از تظاهرات مردمی که از حدود دو ماه پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، قول اعمال تغییرات در قانون انتخابات داده اند.

مقامات عراقی گفته اند با بازنگری در دو قانون مذکور، زمینه برای نامزدی طیف های سیاسی گسترده فراهم خواهد شد. قرار است کمیسریای عالی انتخابات از قضات و کارشناسانی تشکیلی گردد که گرایش جناحی و حزبی نداشته باشند و به دور از سهم خواهی فعالیت نمایند.

قانون جدید انتخابات مجلسی نیز خواستار کاهش شمار نمایندگان مجلس تا 30 درصد، سن نامزدی برای انتخابات تا 25 سال و خواستار اتکا به آراء بیشتر در حوزه های انتخاباتی است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1912

به "دولت عراق انتخابات شورای محلی را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت عراق انتخابات شورای محلی را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید