قبرستانی که مردم با استخوان های بیرون زده اش عکس می گیرند!

به گزارش یومی بلاگ، گورستان کولون | Colon Cemetery

همه ما تا به حال به گورستان های مختلف رفته ایم و خیلی برایمان عادی است و شاید بعضی از ما باشیم که از بودن در چنین جاهایی ترس بر جانمان می افتد. به هر حال فرقی نمی کند که جزو کدام دسته هستید، با رفتن به گورستان کولون که اسکلت افرادی که در آن دفن شده اند دیده می گردد، حتما شوک زده شده و می ترسید. این قبرستان از آن دست جاهایی است که هیچ کس با آرامش خاطر آنجا را ترک نخواهد کرد. خبرنگاران را در ادامه همراهی کنید تا گورستان کولون در هاوانا را به شما معرفی کنیم.

قبرستانی که مردم با استخوان های بیرون زده اش عکس می گیرند!

گورستان کولون هاوانا

گورستان کولون در هاوانای کوبا نامش را از کریستوفر کلمبوس گرفته است و معروفیت آن به خاطر یادبود و مقبره های معروفی است که در آن قرار گرفته است؛ البته ویژگی دیگر این گورستان این است که تعداد مرده هایش بسیار بیشتر است. شاید باورتان نگردد اما از زمانی که گورستان کولون در سال 1876 افتتاح شد، بیش از 1 میلیون نفر در اینجا دفن شده اند. این گورستان یکی از فعالترین ها در نوع خودش است که هرچه از افتتاح آن می گذشت، افراد بیشتر و بیشتری برای خاکسپاری به اینجا آورده می شدند.

اما در نهایت این قبرستان جای خالی اش تمام شد! برای اینکه قبرهای تازه ای برای افرادی که به تازگی مرده بودند ساخته گردد، مسئولین گورستان مجبور به نبش قبر شدند و قبرهای 3 ساله به قبل را در جعبه جای دادند. اما در قرن 19 و اوایل قرن 20، برای جا باز کردن قبرها، کار عجیب تری انجام گرفته بود. به گفته بسیاری از مردم، استخوان های مردگان به روش بسیار غیر محترمانه ای به بیرون ریخته و روی هم سوار می شد که همین هم باعث این شد که به مرور در بخشی از این قبرستان، جایی بوجود بیاید که پر از استخوان مردگان است.

هاوانا قبل از گورستان کولون

در زمان گذشته، قبل از آنکه گورستان کولون ساخته گردد، هاوانا یک مکان رسمی برای دفن مردگان و خاکسپاری نداشت و به جای آن، افرادی که مرده بودند را در دخمه های کلیسای محلی قرار می دادند که در آنجا آرام بگیرند. در سال 1806 اولین گورستان رسمی هاوانا به نام اسپادا (Espada) ساخته شد. این گورستان به این علت به وجود آمد که جمعیت مردگان شهر بسیار زیاد شده بودند و زمین کلیسا جای بیشتری برای دفن آن ها نداشت.

در اواسط دهه 1800، بیماری وبا در سراسر آسیا تا اروپا، بریتانیای کبیر، آمریکا و بعلاوه چین و ژاپن شیوع پیدا کرد و در نتیجه آن، متاسفانه میلیون ها نفر بیمار و در نهایت کشته شدند. با مرگ این تعداد انسان، گورستان های سراسر جهان با سیل عظیمی از جسدهای مردمی که وبا آن ها را از پای در آورده بود، پر شد و گورستان اسپادای هاوانا هم به همین شرایط دچار شده و مرده ها دیگر جایی برای دفن شدند نداشتند. هنگامی که شیوع وبا در سال 1868 تشدید شد، ساکنان هاوانا متوجه شدند که آن ها به یک قبرستان بزرگ برای دفن عزیزانشان احتیاج دارند. کمتر از یک دهه بعد، گورستان کولون افتتاح و گورستان اسپادا بسته شد.

اما این که مردم خیالشان بابت مرده ها و افتتاح گورستان تازه راحت باشد، چندان طول نکشید. تاریخ بعضی از عکس هایی که در متن مشاهده می کنید، نشان می دهد که اسکلت های بیرون ریخته شده در دهه 1890 نیز وجو داشت یعنی تنها کمتر از 20 سال قبل از اینکه گورستان کولون افتتاح گردد.

گورستانی با استخوان های دور ریخته شده!

اگر بخواهیم بیشتر در خصوص این قبرستان عجیب صحبت کنیم باید سری به قیمت قبرها در آن موقع بزنیم. با مطالعه منابع مختلفی در خصوص این گورستان، اینطور نتیجه گیری می گردد که قیمت هر قبر برای اجاره 5 ساله در آن موقع، حدودا 10 دلار بوده که قیمت کمی هم محسوب نمی شد. حالا اگر شانستان خوب بود و می توانستید برای 5 سال بعد این پول را صرف کنید، جای مردگانتان راحت بود؛ اما اگر خانواده ای از عهده مخارج بعدی بر نمی آمد، استخوان های فرد مرده بیرون کشیده می شد و در یک گوشه قبرستان که پر از استخوان های افراد مختلف بود، ریخته می شد.

به این ترتیب خانواده های زیادی که نمی توانستند پول اجاره های بعدی را برای قبرستان پرداخت نمایند، شاهد این بودند که افرادی نبش قبر نموده و استخوان های افراد را به بیرون می کشیدند. همه استخوان های مردگان، همان جایی که گفته شد روی هم تلنبار می گشت و حالت عجیبی را پدیدار آورده بود.

این استخوان های روی هم ریخته شده به مرور آنقدر معروف شد که افراد زیادی به این گورستان می آمدند تا این جاذبه را ببینید. از جمله کسانی که زیاد برای تماشا این جاذبه وهم آلود به اینجا می آمدند، سرباز های آمریکایی بودند که در طول جنگ اسپانیا-آمریکا در سال 1898، مقرشان در این منطقه بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارت پوستال هایی که در متن مشاهده می کنید هم به وسیله همین سربازها درست شده است. آن ها با این اسکلت و استخوان ها عکس ها می انداختند و از آن یک کارت درست نموده و برای خانواده هایشان می فرستادند؛ عکس هایی که سربازان را در حالی نشان می داد که روی تپه ای از استخوان های تلنبار شده ایستاده اند و در دست هایشان جمجمه های مردگان بیچاره دیده می شد.

بعضی از سربازها پا را کمی فراتر گذاشتند و با استخوان ها آغاز به رژه رفتن در سطح شهر می کردند که حس و حال خوبی به مردم نمی داد. در نهایت ژنرال بروک، فرمانده ارتش آمریکا دستور دارد که این کارها را متوقف نموده و روی استخوان های گورستان کولون را بپوشانند. این توده های استخوان از آن موقع به بعد دیگر اضافه نشدند اما هر زمان که هوس کردید به این گورستان سری بزنید و دلتان کمی ماجراجویی می خواست، می توانید قبرستان را دور زده، به پشت بروید و در آنجا می توانید بقایای این استخوان ها را که جعبه جعبه شده و منتظر شما هستند، مشاهده کنید… البته اگر نمی ترسید که این مردگان به یکباره زنده شوند!!!

منبع: amusingplanet.com

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 9475

به "قبرستانی که مردم با استخوان های بیرون زده اش عکس می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبرستانی که مردم با استخوان های بیرون زده اش عکس می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید