قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تبعیت نمی کند

به گزارش یومی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 17 هزار و 100 تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها 24 هزار و 900 تومان است.

قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تبعیت نمی کند

وی اضافه کرد: بنابر آمار سامانه سماصط تا خاتمه فروردین 115 میلیون قطعه جوجه ریزی اجرا شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

کمالی سروستانی با اشاره اینکه قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تغییر داده شده تبعیت نمی کند، بیان نمود: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه 6 هزار تا 6 هزار و 500 تومان است که بنابر تصمیمات اخیری که در ارتباط با توزیع جوجه اتخاذ شده است، امیدواریم که قیمت جوجه تا حدی کنترل شود.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد:با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه، دستگاه های نظارتی باید ورود پیدا کنند تا از گرانفروشی بی مورد جلوگیری شود.

وی بیان نمود: اخیرا در ارتباط با بحث قطعه بندی مرغ، سازمان حمایت نرخ اعلام کرده است، همچنین مراکز مجاز اجازه دارند که قطعه بندی را انجام دهند و در فروشگاه های زنجیره ای توزیع کنند.

این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ قطعه بندی با نرخ های ناعادلانه گفت: با توجه به عرضه مرغ قطعه بندی با نرخ های نجومی به دستگاه های نظارتی توصیه می شود که با متخلفان برخورد کنند و تمامی مغازه ها موظف به رعایت قیمت کارگروه تنظیم بازار هستند.

وی با بیان اینکه عرضه مرغ قطعه بندی با نرخ های نجومی ارتباطی به مرغداران ندارد، گفت: اتحادیه پرنده و ماهی باید جوابگوی عرضه مرغ قطعه بندی با قیمت های بالا باشد.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به کاهش ظرفیت تولید جوجه ضروری است که در اسرع وقت واردات جوجه یکروزه و مرغ مادر صورت گیرد تا با افزایش تلفات در ماه های گرم سال با چالش تامین مرغ در بازار روبرو نشویم.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به افزایش سن گله از 45 به 50 روز می توان این اطمینان را داشت که گوشت مرغ به اندازه کافی تولید می شود.

وی ادامه داد: صادرات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یکروزه غیرقانونی در حال انجام است که انتظار می رود دستگاه های نظارتی موضوع را کنترل کنند.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه سوم سال گذشته قیمت جوجه یکروزه 72 درصد افزایش رسمی داشته است، بیان نمود: براین اساس دلیلی ندارد که مرغداران هر قطعه جوجه یکروزه را بالاتر از نرخ مصوب 4 هزار و 200 تومان بخرند.

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 7392

به "قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تبعیت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تبعیت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید