اخبار اقتصادی

کد گمرکی منطقه ویژه مالی بندر آستارا فعال می گردد

خبرنگاران/گیلان معاون هماهنگی امور مالی وزیر کشور از فعال شدن کد گمرکی منطقه ویژه مالی بندر آستارا اطلاع داد.

5 اسفند 1398

وزیر امور خارجه تاجیکستان به روسیه سفر می نماید

وزیر امور خارجه تاجیکستان به دعوت همتای روس خود به مسکو پایتخت روسیه سفر می نماید.

4 اسفند 1398

ژاپنی ها به دنبال ارز دیجیتالی

پس از چین، حالا بانک مرکزی ژاپن نیز به دنبال صدور ارز دیجیتالی رفته است.

3 اسفند 1398

سیل زدگان ایلام، 410 میلیارد ریال کمک بلاعوض دریافت کردند

معاون بازسازی و نوسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن ایلام گفت: از ابتدای پرداخت بسته های حمایتی دولت به سیل زدگان تا به امروز، مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل این استان، 410 میلیارد ریال کمک بلاعوض دریافت کردند.

2 اسفند 1398

واکنش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر به یک گزارش

خبرنگاران/بوشهر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در واکنش به انتشار یک گزارش در خبرگزاری خبرنگاران جوابیه ای ارسال نموده است.

30 بهمن 1398

آوارگان سوری: قارچ می کاریم تا سیر شویم (

گوشت بسیار گران است و این روزها قارچ به اصلی ترین جایگزین گوشت -برای آوارگان سوری- تبدیل شده است.

29 بهمن 1398

تهران روزانه چقدر سوخت می خورد؟

پای حرف های مردم که می نشینی، متهم ردیف اول آلودگی هوا بنزین است. هر کسی به نوعی کوشش می نماید تا بی کیفیتی بنزین توزیعی در کشور را در قالب اعداد نجومی از بنزن و گوگرد موجود در بنزین تشریح کند.

29 بهمن 1398

تالاب زیبای کیاکلایه لنگرود

تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد مالی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است. این تالاب از پتانسیل های اکوتوریستی شهر لنگرود است که در شرایط...

28 بهمن 1398

دیر بجنبیم مزیت ترانزیتی ایران به دست عراق و چین می افتد

رئیس شورای مرکزی مناطق آزاد تجاری با بیان این که چین و عراق در حال دور زدن ایران و احداث دالان رقیب ترانزیتی هستند گفت: اگر دیر بجنبیم ترانزیت رقیب در حال جایگزینی است.

26 بهمن 1398

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت: بعضی مدیران به دنبال خرید کالای خارجی هستند، قانون از ورود کالای خارجی مشابه داخلی ممانعت کند

هادوی رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت و موسوی فرد کارشناس حوزه صنعت امشب 4 دی ماه با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری به آنالیز بی مهری دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی دولتی به کالا های داخلی پرداختند.

25 بهمن 1398

گفت وگو، همتی: واریز پول استراماچونی دور زدن تحریم ها نبود، باشگاه هایی که مشکل واریز دارند پیش ما بیایند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: باشگاه هایی که مشکل واریز پول به سرمربی خود را دارند پیش ما بیایند، ما برای آنها انجام می دهیم.

25 بهمن 1398

زمینه سرمایه گذاری چینی ها در تبریز تسهیل می گردد

رئیس هیئت تجاری و مالی چین گفت: زمینه سرمایه گذاری چینی ها در تبریز تسهیل می گردد.

24 بهمن 1398

برنامه ریزی سفر برای مسافران پر مشغله

مسافران به طور روزافزون برای برنامه ریزی و رزرو سفرهای خود به اینترنت روی آورده اند. یک فرایند موازی این است که مردم برای تعطیلات طولانی و مکرر، وقت کافی ندارند. از دهه 90م. به بعد، مدت زمانی که مردم به کار کردن می پردازند، با افزایش انتظارات از افراد بسیار...

23 بهمن 1398

زاینده رود میراثی ماندگار در راستای توسعه گردشگری فلات مرکزی ایران

با توجه به جاری شدن مجدد آب در بستر زاینده رود در جهت شرق و به ویژه در داخل شهر اصفهان در اواخر دی ماه امسال، در این نوشتار کوشش شده تا به نقش زاینده رود در تداوم تمدن و حیات فرهنگی مردم فلات مرکزی ایران و همچنین توسعه گردشگری پرداخته گردد.

22 بهمن 1398

توقف پروازهای مستقیم ایران به چین

مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که پروازهای رفت و برگشت به مقاصد شهرهای مختلف چین تعلیق شده است، گفت: فقط چند پرواز برای انتقال ایرانیان مقیم این کشور اجرا شده است.

20 بهمن 1398

جزییات افزایش سقف تسهیلات اوراق مسکن

اقتصاد نیوز: شورای پول و اعتبار با طرح بانک مسکن برای افزایش سقف تسهیلات اوراق موافقت کرد.

19 بهمن 1398

بودجه 99 غیرواقعی است

خبرنگاران: مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه لایحه بودجه 99 بدون اعمال اصلاحات ساختاری تهیه شده و دچار بیش برآوردی های قابل توجهی در حوزه منابع است، پیشنهاد داد: دولت رویکرد تنظیم لایحه بودجه 99 را اصلاح کند.

15 بهمن 1398

ضربه ای دیگر بر صنعت گردشگری ایران، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: خطوط هواپیمایی اروپا از پرواز بر فراز آسمان ایران پرهیز نمایند

خبرنگاران: همزمان با لغو پروازها از سوی بعضی خطوط هواپیمایی اروپا و آسیای میانه از فراز ایران به دلیل سقوط هواپیمای اوکراین، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا از خطوط پروازی اروپا خواست که از پرواز بر فراز کشورمان تا اطلاع ثانوی پرهیز نمایند.

15 بهمن 1398

بیمه شخص ثالث مصوب 1395 همچنان خودرو محور است!

یک کارشناس صنعت بیمه در نوشتاری به انتقاد از تغییرات انجام شده در قانون بیمه شخص ثالث پرداخت. به اعتقاد وی، نیت اصلی راننده محوری در قانون ثالث، ریسک محوری در معین حق بیمه بود که بخش دیگری از همین قانون، آن را منتفی کرد.

7 بهمن 1398

اصلاح فرایند کنکور به جای حذف آن، کتاب های درسی لاغر شده است

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته بررسی چالش های کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی طی 4 روز برگزار گشت. هامون سبطی نماینده کارگروه آموزش دیده بان عدالت و شفافیت و مدیر سابق انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص موارد مطرح شده در...

6 بهمن 1398
تعداد: (153)