اخبار اقتصادی

حسن محتشم: هجوم یکباره سرمایه های سرگردان بازار مسکن را به هم می ریزد

خبرنگاران - عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: افزایش تسهیلات ساخت مسکن به 450 میلیون تومان خوب است، اما شروطی که برای 10 درصد رسوب ته حساب سازندگان گذاشته شده استفاده از آن را محدود نموده است.

25 خرداد 1400

قیمت جوجه یکروزه از نرخ مصوب تبعیت نمی کند

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 17 هزار و 100 تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها 24 هزار و 900 تومان است.

12 خرداد 1400

137 کارخانه کشور در حوزه فراوری پارچه مبلی فعال است

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه از واردات پارچه به کشور جلوگیری می کنیم گفت 137 کارخانه کشور در حوزه فراوری پارچه مبلی فعال است.

10 خرداد 1400

مدیاتک سال 2021 احتمالا در صدر بازار چیپست موبایل باقی می ماند

طبق جدیدترین گزارش شرکت Counterpoint Research، شرکت های مدیاتک و کوالکام در سال 2021 هم در صدر بازار جهانی چیپست موبایل باقی می مانند. بر اساس تخمین های انجام شده، سهم بازار مدیاتک در امسال به 37 درصد می رسد ولی در زمینه چیپست های 5G، کوالکام مقام اول را حفظ خواهد نمود.

9 خرداد 1400

افزایش فراوری نفت روسیه پس از توافق اوپک پلاس

خبرنگاران- فراوری نفت و میعانات روسیه در آوریل با دو درصد افزایش نسبت به مارس، به 10.46 میلیون بشکه در روز رسید.

8 خرداد 1400

هویت معماری بندرلنگه حفظ می گردد

ایرنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، هویت معماری بندرلنگه حفظ می گردد.

6 خرداد 1400

واردات نیمه رسانای چین کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ساوث. چاینا مورنینگ پست، طبق آمار واردات نیمه رسانای چین در آوریل (ماه گذشته میلادی) کاهشی متوسط را تجربه نموده است. این اخبار در حالی منتشر می گردد که کمبود دنیای ذخایر تراشه صنایع مختلف در سراسر دنیا را مختل نموده است.

5 خرداد 1400

میزان مالیات دریافت شده از فعالان بورس در سال 99

خبرنگاران : کارشناس بازار سرمایه گفت: سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم از فعالان بازار سرمایه اخذ شد.

4 خرداد 1400

کاهش 2 تا 10 میلیونی قیمت خانواده پژو در بازار

خبرنگاران : با اوج گیری قیمت خودرو در چند هفته گذشته خرید و فروش در این بازار قفل شده است و در نتیجه رکود به وجود آمده در شروع هفته جاری بازار شاهد ریزش قیمت بعضی از خودرو ها مانند 206 تیپ 5 بوده است.

22 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بنیاد مستضعفان اجاره بهای فروردین املاک تجاری را دریافت نمی کند

تهران- خبرنگاران- رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اوج گیری کرونا در موج چهارم از اسکان کادر درمانی شهر تهران در بعضی هتل های بنیاد اطلاع داد و گفت: با توجه به تعطیلی کرونایی بسیاری از مشاغل، بنیاد مستضعفان اجاره بهای فروردین ماه املاک تجاری خود را دریافت...

20 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 3 شی تاریخی در بندر سیراف استان بوشهر کشف شد

بوشهر- خبرنگاران- مدیرپایگاه ملی میراث فرهنگی سیراف شهرستان کنگان گفت: در آنالیز صورت گرفته در محدوده بافت تاریخی بندر سیراف، سه شی تاریخی فرهنگی از سوی این پایگاه کشف شد.

19 اردیبهشت 1400

تلفات جمعیت زنبورعسل در زمستان طبیعی است

رییس گروه بررسی و مراقبت بیماری های زنبورعسل سازمان دامپزشکی کشور تلفات جمعیت زنبورعسل در زمستان را امری طبیعی دانست و گفت: میزان تلفات 40 درصدی جمعیت زنبورعسل کشور از زمستان گذرانی سال گذشته مورد تایید نیست.

17 اردیبهشت 1400

پکن: آمریکا تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد

وزیر خارجه چین ضمن اعلام استقبال از بازگشت احتمالی واشنگتن به برجام، از آمریکا خواست همه تحریم های ایران را بردارد.

16 اردیبهشت 1400

رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید

به گزارش خبرنگاران، در سرانجام معاملات این هفته بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 0.5 درصدی در نهایت در سطح یک میلیون و 243 هزار و 583 واحدی آرام گرفت. این در حالی بود که افت شاخص کل هم وزن نیز در این هفته 0.6 درصد بود.

15 اردیبهشت 1400

صندوق بین المللی پول: رشد اقتصاد نفتی ایران مثبت شد

صندوق بین المللی پول با آنالیز شرایط 13 شاخص کلان اقتصاد ایران در سالی که گذشت از رشد 54 میلیارد دلاری حجم اقتصاد ایران در این سال، تخلیه اثر تحریم ها بر بخش نفتی و تجارت 140 میلیارد دلاری ایران با کشورهای دنیا در این سال اطلاع داد.

13 اردیبهشت 1400

جمله جنجالی پیشکسوت استقلال درباره علی دایی

یکی از چهره های استقلالی می گوید پیکشوست قرمزها، هوادار رنگ آبی است!

12 اردیبهشت 1400

چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

طبق قوانین و مقررات هرگونه خدمات دهی به مشتریان حقیقی و حقوقی در بازار سرمایه منوط به شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص است و ثبت نام در سجام یک بار برای همیشه و یک بار برای کلیه ارکان بازار خواهد بود.

11 اردیبهشت 1400

واقعی شدن تعرفه برق در کنار افزایش قدرت خرید مردم صورت گیرد

11 فروردین امسال، رضا اردکانیان، وزیر نیرو از افزایش تعرفه آب و برق از ابتدای اردیبهشت ماه اطلاع داد. بر اساس اظهارات او این مصوبه هیأت دولت مربوط به 3 سال پیش است.

10 اردیبهشت 1400

خورشیدی که فدراسیون راخاموش کرد، ادامه انتخاب های ضعیف در فوتبال

خبرنگاران - گروه ورزشی: حجم نقدها از فدراسیون مهدی تاج که یکی از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال را با مارک ویلموتس بسته بود، آنقدر زیاد بود که اهالی این رشته برای برگزاری مجمع و روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی لحظه شماری می کردند و امیدوار بودند با انتخاب...

3 اردیبهشت 1400

رئیس دوما: هدف از تحریم ها توقف پیشرفت های مختلف روسیه است

رئیس دومای دولتی روسیه معتقد است، دلیل اصلی اعمال تحریم های مالی و اتهام زنی های سیاسی علیه این کشور، ایجاد مانع برای موفقیت ها و پیشرفت های این کشور در تمام زمینه هاست.

31 فروردین 1400
تعداد: (428)