معرفی هواپیمایی فلای پرشیا

به گزارش یومی بلاگ، هواپیمایی فلای پرشیا یک ایرلاین تازه تأسیس داخلی است و با ارائه خدمات مطلوب، راحتی در سفر را برایتان رقم می زند.

معرفی هواپیمایی فلای پرشیا

با چند ایرلاین ایرانی آشنایی دارید؟ هواپیمایی فلای پرشیا یکی از ایرلاین های تازه تأسیس است که در سال 1398 در استان فارس شروع به کار کرد. اگر شما هم اهل سفر هستید، همراه این مطلب باشید تا با یک شرکت هواپیمایی جدید آشنا شوید.

هواپیمایی فلای پرشیا یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی و تازه تأسیس است که به عنوان سومین ایرلاین استان فارس به حساب می آید و در شهر شیراز شروع به کار کرد. قطب اول این ایرلاین فرودگاه بین المللی شیراز و قطب دوم آن فرودگاه بین المللی مهرآباد است.

اگر شما هم همواره در سفر هستید، همراه این مطلب از ره بال آسمان باشید تا درباره این ایرلاین و خدماتش بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه هواپیمایی فلای پرشیا

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا در سال 1397 پس از ثبت در اداره ثبت شرکت ها و دریافت گواهینامه عملیات پروازی از سازمان هواپیمای کشوری شروع به کار کرد. این ایرلاین پس از دریافت گواهینامه خود در آذر سال 1398، اولین پرواز مسافری از شیراز به مقصد مشهد را انجام داد. فلای پرشیا فعالیت خود را تنها با سه فروند هواپیما شروع کرد و در حال حاضر تعداد مقاصد پروازی آن محدود بوده اما در نظر دارد که در آینده نزدیک بر تعداد مقاصد پروازی خود بیافزاید.

ناوگان هواپیمایی فلای پرشیا

هواپیمایی فلای پرشیا دارای 4 فروند هواپیما است که در حال حاضر تنها از 3 فروند آن ها استفاده می گردد.

هواپیماهای فعال: 3 فروند بوئینگ 737 کلاسیک با ظرفیت بالغ بر 140 نفر

هواپیمای غیرفعال: 1 فروند بوئینگ 757 با ظرفیت بالغ بر 190 نفر

با مراجعه به سایت ره بال آسمان می توانید بلیط هواپیما خود را از ایرلاین فلای پرشیا خریداری کنید.

کلاس های پروازی هواپیمایی فلای پرشیا

همان طور که می دانید، پروازها براساس خدماتی که در طول پرواز به مسافران ارائه می دهند و همچنین نوع جایگاه های قرار گرفته در هواپیما، به سه دسته اکونومی، بیزینس و فرست کلاس تقسیم می شوند. هواپیمایی فلای پرشیا در حال حاضر تنها دارای کلاس پروازی اکونومی است و خدمات بیزینس کلاس و فرست کلاس را به مسافران خود ارائه نمی دهد.

در ادامه به کلاس های پروازی هواپیما و تفاوت آن ها در خدمات می پردازیم.

کلاس پروازی اکونومی

کلاس پروازی اکونومی را باید مختص به جایگاه های معمولی دانست و برای مسافرانی مناسب است که نمی خواهند هنگام خرید بلیط هواپیما مبلغ زیادی پرداخت نمایند. جایگاه های این قسمت به صورت ردیف های سه تایی و دوتایی (ردیف ها بسته به نوع هواپیما متفاوت است) کنار هم قرار می گیرند که فاصله بین آن ها زیاد نیست و امکان درازکشیدن یا قدم زدن وجود ندارد. پذیرایی صورت گرفته از مسافران در این قسمت ساده و معمولی است.

کلاس پروازی بیزینس

مسافرانی که دائماً در سفر هستند و گاهاً مدت زمان سفرشان طولانی می گردد، کلاس پروازی بیزینس را بیشتر می پسندند. خدمات و پذیرایی صورت گرفته در این قسمت از هواپیما با اکونومی متفاوت بوده و مسافران جایگاه های عظیم تر و راحت تری دریافت می نمایند.

مهمانداران از مسافران بیزینس کلاس با یک نوشیدنی خوشامدگویی نموده و غذاهای این قسمت در ظروف چینی با قاشق و چنگال استیل سرو می گردد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می توان به جایگاه های تختخواب شو و مانیتور برای تماشا فیلم و خدمات متمایزتر اشاره نمود.

کلاس پروازی فرست کلاس

یکی از لوکس ترین قسمت های هواپیما مربوط به کلاس پروازی فرست کلاس است. بیشتر ایرلاین های شناخته شده دنیا دارای این قسمت هستند که از میهمانان خاص خود پذیرایی می نمایند و اختلاف قیمت بسیار زیادی با دیگر کلاس های پروازی دارد.

فرست کلاس را باید یک سوئیت در هتلی چندستاره دانست که خدمات لوکسی به میهمانانش ارائه می دهد. اتاقک های مخصوص با جایگاه های تک نفره، منوی انتخابی، پذیرایی دلخواه در طول زمان پرواز، تلویزیون های اختصاصی و خدمات دیگر ازجمله امکانات این قسمت از هواپیما است.

نکته: هر ایرلاین بنا بر قانون خود خدمات متفاوتی را در کلاس های پروازی ارائه می دهد که ممکن است با ایرلاین های دیگر بسیار تفاوت داشته باشد. البته این امر بیشتر در شرکت های هواپیمایی خارجی قابل مشاهده است.

شما تمایل دارید با چه کلاس پروازی به سفر بروید؟ به سایت ره بال آسمان رفته و کلاس پروازی از ایرلاین دلخواه خود را انتخاب کنید.

پروازهای داخلی فلای پرشیا

هواپیمایی فلای پرشیا پروازهای داخلی محدودی را به صورت روزانه از شیراز به مقاصد دیگر انجام می دهد و هنگام خرید بلیط هواپیما داخلی میتوانید نام فلای پرشیا را میان نام ایرلاین ها مشاهده کنید. این پروازها شامل پرواز لحظه آخری فلای پرشیا، پرواز سیستمی فلای پرشیا و پرواز چارتر فلای پرشیا می گردد.

مسیرهای داخلی ایرلاین هواپیمایی فلای پرشیا: تهران، کیش، قشم، مشهد، اصفهان و ارومیه.

مسافرانی که بلیط هواپیما خود را از این ایرلاین خریداری می نمایند، باید دو ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوند.

بار مجاز در سفر با فلای پرشیا

به ازای هر بلیط اکونومی فلای پرشیا سقف بار مجاز و رایگان هر مسافر، 20 کیلوگرم است. همچنین هر مسافر بدون جایگاه (نوزاد) می تواند 10 کیلوگرم بار حمل کند. به علاوه این که میزان حدبیشتری بار دستی که مسافر همراه خود به درون کابین هواپیما می برد، 5 کیلوگرم است.

از قراردادن دوربین، موبایل، لب تاپ، اشیا گران بها و مدارک مهم در بسته های تحویلی به هواپیما خودداری کنید؛ زیرا هواپیمایی فلای پرشیا همانند ایرلاین های دیگر هیچ مسئولیتی در قبال مفقود یا مخدوش شدن وسایل ندارد. همچنین اگر در سفر با این ایرلاین دچار مسئله ای شدید، به مسئولان فرودگاه اطلاع دهید؛ زیرا بعد از خروج از فرودگاه، فلای پرشیا هیچ مسئولیت را بر عهده نخواهد گرفت.

چرا باید با هواپیمایی فلای پرشیا سفر کنیم؟

با فلای پرشیا رؤیاهایت را به پرواز درآور. این ایرلاین با طراحی این شعار بر آن شده است که تمام سعی خود را به کار گیرد و امکانات قابل قبولی را به مسافران خود ارائه دهد تا خاطره یک سفر خوب در ذهنشان حک گردد. هواپیمایی فلای پرشیا در کوشش است که در وهله اول محیط کاری سالمی را برای کارمندان خود فراهم کند و بالاترین استانداردهای ایمنی از قبیل نظارت مستمر، شناسایی و مدیریت خطرات را انجام دهد. رعایت این اصول و قوانین این ایرلاین تازه نفس را به نامی مطرح در سطح کشور تبدیل خواهد نمود.

اطلاعات تماس هواپیمایی فلای پرشیا

آدرس: تهران، عظیمراه شهید ستاری جنوبی، بلوار ناصر حجازی، نبش خیابان پروانه جنوبی، نبش کوچه متقی، پلاک 2

تلفن: 02148000000

ایمیل: [email protected]

نحوه خرید بلیط هواپیما فلای پرشیا از ره بال آسمان

برای خرید بلیط هواپیما فلای پرشیا به سایت ره بال آسمان (rahbal.com) مراجعه نموده و اطلاعات مبدأ، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را تعیین کنید. سپس صفحه ای از لیست کامل پروازهای این ایرلاین نمایان می گردد که شما می توانید بلیط هواپیما مدنظرتان را بخرید.

منبع: چمدان
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6105

به "معرفی هواپیمایی فلای پرشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هواپیمایی فلای پرشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید