واکنش پنتاگون به رشد حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران : جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه آدینه گفت ما فکر نمی کنیم که روسیه در کل درباره کاری که در حال اجرا آن است شفاف باشد.

واکنش پنتاگون به رشد حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وی که در کنفرانس خبری روزانه پنتاگون صحبت می کرد، اضافه نمود: تجمع بزرگی (در مرز اوکراین) وجود دارد که بزرگترین تجمعی است که از سال 2014 تا کنون بوده است.

این مقام نظامی آمریکا اضافه نمود: تجمع نظامی آمریکا در مرز با اوکراین در کریمه نگران کننده بوده و قطعا احساس ثبات را انتقال نمی دهد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ما مراقب تهدید خاصی هستیم که ارتش روسیه ایجاد نموده است.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز در واکنش به تحولات منطقه مرزی دونباس به طرف اوکراینی هشدار داد و گفت: مسکو چه بسا گام هایی را برای حمایت از شهروندان خود در برابر هرگونه درگیری در شرق اوکراین اتخاذ کند.

دیمیتری پسکوف اضافه نمود: تنش ها در جنوب شرقی اوکراین افزایشی بی سابقه داشته و این باعث نگرانی است. ما از احتمال وقوع جنگ داخلی در اوکراین نگران هستیم.

وزارت خارجه روسیه نیز در واکنش به تحولات دونباس و زمزمه پیوستن اوکراین به ناتو گفت: پیوستن کی یف به ناتو منجر به تشدید گسترده تنش در دونباس خواهد شد و می توان به پیامدهای ناگواری ختم گردد.

مسکو تأکید کرد که کی یف در توهم حل و فصل تنش در دونباس از طریق گزینه های نظامی است.

در همین ارتباط، فرمانده نیروهای مسلح اوکراین امروز آدینه گفت که کی یف گفت وگوهای نظامی را با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تقویت نموده است.

این مقام نظامی با این حال از عدم تمایل کشور برای ورود به درگیری نظامی با روسیه اطلاع داد و گفت: آزادسازی دونباس با زور منجر به کشته شدن شمار زیادی خواهد شد و این مسئله ای است که ما آن را نمی پذیریم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 7129

به "واکنش پنتاگون به رشد حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پنتاگون به رشد حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید