وحید تاج: اجرای آواز و موسیقی، حال خوش می&zwnjخواهد که ندارم

به گزارش یومی بلاگ، تهران (پانا) - وحید تاج می گوید برنامه ریزی غلط دستگاه های فرهنگی، محدودیت دور هم جمع شدن هنرمندان به خاطر کرونا، حمایت نکردن سرمایه گذاران از موسیقی سنتی و ... از دلایل کاهش فعالیت هنرمندان در این عرصه شده است

وحید تاج: اجرای آواز و موسیقی، حال خوش می&zwnjخواهد که ندارم

به گزارش خبرآنلاین، اگرچه همه گیری کرونا، باعث تعطیلی کنسرت های موسیقی و کاهش فعالیت های همه هنرمندانِ این عرصه شده، ولی این رکود در موسیقی سنتی ایران، بیش از دیگر شاخه ها از جمله پاپ به چشم می خورد.

از جمله این هنرمندان، وحید تاج، خواننده موسیقی ایرانی است که پس از کنسرت آنلاین اش در ابتدای سال 99، دیگر فعالیتی از او دیده نشده است. از او درباره این کم کاری پرسیدیم که پاسخ داد: دست و دلم به آواز خواندن نمی رود. واقعیتش، هیچ انگیزه ای نیست که آدم بخواهد یک حرکت هنری انجام بدهد.

او ادامه داد: تا این شرایط فعلی که کرونا و گرانی است، باشد، خودم رغبتی برای انجام کار ندارم. در واقع، هیچ حالی ندارم. اجرای آواز و موسیقی، حال خوش می خواهد که ندارم. مگر می گردد این همه درد و رنج مردم را دید و باز دست و دل آدم به کار برود؟

این خواننده، درباره کم کاری دیگر هنرمندان عرصه موسیقی ایرانی هم شرح داد: در این شرایط، عزیزان و همکاران من در موسیقی سنتی، یک نیروی محرکه از بیرون می خواهند تا راه بیفتند. فعالان موسیقی سنتی، بیش از دیگر شاخه ها در مضیقه و تنگنا هستند و برای کار کردن، احتیاج به تشویق و تحریک دارند که متاسفانه چنین حمایتی نیست.

وحید تاج درپایان تاکید نمود: فراوری در موسیقی ایرانی، احتیاج به حال خوب، برنامه ریزی درست، صرف وقت زیاد، همکاری نزدیک هنرمندان و ... دارد که این روزها فراهم کردن همه این مقدمات، سخت است. تهیه کننده ها و اسپانسرها هم بیشتر به سمت موسیقی پاپ رفته اند که زود بازده تر است و طرفدار بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6190

به "وحید تاج: اجرای آواز و موسیقی، حال خوش می&zwnjخواهد که ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحید تاج: اجرای آواز و موسیقی، حال خوش می&zwnjخواهد که ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید