وزش باد شدید در تهران

به گزارش یومی بلاگ، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وزش باد شدید در پایتخت طی امروز و فردا (15 و 16 آذر) گفت: وزش باد سبب کاهش غلظت آلاینده های تجمع یافته و بهبود نسبی کیفیت هوای تهران می گردد.

وزش باد شدید در تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با یومی بلاگ، با بیان اینکه پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (15 آذر) است، اظهار کرد: در این روز به تدریج بر سرعت باد افزوده می گردد و در برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه و بارش پراکنده باران انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط جوی طی فردا (16 آذر) کمابیش ادامه دارد، توضیح داد: در این روز برخی ساعات همراه با بارندگی و وزش باد شدید از سمت نواحی غربی - جنوب ـ غربی خواهد بود.

به گفته شهبازی همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز خاتمهی هفته افزایش جزئی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز سبب کاهش تدریجی غلظت آلاینده های تجمع یافته می گردد و بهبود نسبی در وضعیت کیفی هوای شهر تهران را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: انتظار می رود با تداوم این وضعیت جوی تا فردا شرایط کیفیت هوای مطلوب تری در بیشتر مناطق پایتخت برقرار گردد.

شهبازی در خاتمه با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 11 صبح امروز با شاخص میانگین 140 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین 135 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 108

به "وزش باد شدید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید