5 مهر، روز جهانی جهانگردی و گردشگری

به گزارش یومی بلاگ، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی، مراسم روز جهانی جهانگرد برگزار نخواهد شد.

5 مهر، روز جهانی جهانگردی و گردشگری

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی در اطلاعیه ای اظهار داشت که به دلیل تقارن روز جهانگرد با هفتمین شب شهادت امام حسین (ع)، مراسم جداگانه ای به مناسبت روز جهانی جهانگردی از سوی این سازمان برگزار نخواهد شد، اما ادارات کل استانی ضمن حفظ شئونات و حرمت این ایام همچون سنوات گذشته، ویژه برنامه هایی خواهند داشت.

سازمان میراث فرهنگی، ضمن حمایت از برنامه های تشکل های جهانگردی به مناسبت روز جهانی جهانگردی، تاکید کرده است که با توجه به برگزاری مراسم هایی از سوی جامعه هتلداران ایرانی، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و سایر تشکل های بخش خصوصی جهانگردی به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته جهانگردی، این سازمان از برگزاری مراسم موازی خودداری کرده و در راستای تقویت زحمات و اقدامات بخش خصوصی در این زمینه همکاری می کند.

در این اطلاعیه همچنین ذکر شده است که روز پنجم مهر به مناسبت روز جهانی جهان گردی، بازدید از موزه ها و کاخ ها و تمام اماکن تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در سرتاسر کشور برای جهانگردان و هموطنان رایگان است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 9679

به "5 مهر، روز جهانی جهانگردی و گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مهر، روز جهانی جهانگردی و گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید