انگیزه کشی در قهرمانان وزنه برداری خوزستان

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران- گروه استان ها- محمد ملازاده: میزبانی مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر از استان خوزستان به استان تهران منتقل شد. در حالی که قرار بود پنجمین دوره مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر اسفندماه در شهر اهواز برگزار گردد با تصمیم مدیرکل ورزش و جوانان استان، خوزستان از برگزاری این رقابت ها کنار کشید.

انگیزه کشی در قهرمانان وزنه برداری خوزستان

مسابقات جام فجر سال جاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به اینکه گزینشی المپیک 2020 توکیو محسوب می گردد برگزاری آنها می توانست در ارتقای سطح وزنه برداری خوزستان یاری شایانی کند.

وزنه برداری استان پس از چند سال افت، مدتی است با حضور استعدادهای جدید روند حرکتی صعودی خود را شروع نموده است. جوانانی که برای کسب اعتماد به نفس و به دست آوردن روحیه لازم به حضور در مسابقات مختلف و به خصوص بین المللی احتیاج شدیدی دارند و برگزاری رقابت های جام فجر می توانست در کسب این مهم نقشی حیاتی ایفای کند.

گزینشی بودن مسابقات وزنه برداری جام فجر برای المپیک 2020 توکیو باعث می شد که کشورهای مختلف بهترین نفرات خود را روانه شهر اهواز نمایند و همین مسئله بر کیفیت مسابقات و رقابت ها اضافه می کرد. تیم منتخب وزنه برداری خوزستان که از نفرات جوان تشکیل شده بود از سه ماه گذشته تمرینات خود را برای حضور پرقدرت در مسابقات جام فجر شروع کردند و برگزار نشدن این رقابت ها در اهواز، باعث شد که دیگر آنها امکان حضور در این پیکارها نداشته باشند و همین مسئله بزرگترین ضربه روحی را به آنها وارد خواهد نمود.

میزبانی مسابقات گزینشی المپیک می توانست بر نام و اعتبار ورزش خوزستان بسیار اضافه کند. موضوعی که شاید دیگر برای استان خوزستان امکان آن به وجود نیاید. میزبانی مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر در حالی به علت مسائل اقتصادی در خوزستان، برگزار نخواهد شد که مسئولان ارشد استان می توانستند با کمی تدبیر بهتر این رقابت ها را به خوبی برگزار نمایند.

در حالی صحبت از مسائل اقتصادی برای میزبانی جام فجر صورت می گیرد که پس از برگزاری کشتی فرنگی جام تختی در شهرستان اندیمشک، اداره کل ورزش و جوانان استان درخواست میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را به فدراسیون کشتی کشور ارائه نموده است.

به راستی برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی و جام تختی چه یاریی به ارتقای سطح کشتی خوزستان می نماید؟ اینکه کشتی فرنگی استان یکی از قطب های اصلی این رشته ورزشی است حرفی صحیح و اصولی است اما آیا برگزاری این دسته از مسابقات یاریی به ارتقای فنی فرنگی کاران خوزستان می نماید.

کشتی گیران استان همیشه جزو نفرات اصلی تیم های ملی کشورمان در تمامی رده های سنی هستند و همیشه در مسابقات مختلف بین المللی حضور دارند و به خوبی تجربه به دست می آورد. پس چه خوب بود با کمی اولویت بندی و برنامه ریزی بهتر به جای برگزاری مسابقات بین المللی کشتی، شرایط میزبانی مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر را فراهم می کردیم. مسئله ای که درآینده افسوس آن را خواهیم خورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 147

به "انگیزه کشی در قهرمانان وزنه برداری خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگیزه کشی در قهرمانان وزنه برداری خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید