اوضاع وخیم دوچرخه سواری جاده ایران، هیچ تیمی در UCI ثبت نام نکرد

به گزارش یومی بلاگ، مهلت ثبت نام تیم های جاده در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری برای حضور در تورهای بین المللی به انتها رسید اما هیچ تیمی از ایران ثبت نام نکرد.

اوضاع وخیم دوچرخه سواری جاده ایران، هیچ تیمی در UCI ثبت نام نکرد

به گزارش یومی بلاگ، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری(UCI (در اطلاعیه ای 12 نوامبر(21 آبان) را به عنوان آخرین مهلت ثبت نام تیم های جاده برای حضور در تورهای بین المللی اعلام نموده بود اما تیم های ایرانی هیچ کدام ثبت نام نکردند.

این اتفاق در حالی است که تیم های ایران(پتروشیمی، شهرداری تبریز و پیشگامان) در سالهای گذشته همیشه جزو مدعیان تورهای آسیایی بودند و در همین راستا ایران هم توانسته بود در دوره های قبلی المپیک سهمیه کامل بگیرد.

دوچرخه سواری ایران برای کسب سهمیه المپیک 2020 باید در تورهای مختلف شرکت کند و امتیاز جمع کند و این کار قبلا توسط تیم های باشگاهی انجام می گرفت که با امتیازاتی که از حضور در تور های مختلف می دریافتد، باعث می شدند صندلی ایران در رنکینگ ارتقا یابد و سهمیه المپیک بگیرد اما با این شرایط که تیمی ثبت نام ننموده بنابراین فدراسیون برای جمع کردن امتیاز به نظر می رسد نباید روی تیم های باشگاهی حساب کند و برای جمع کرن امتیاز و دریافت سهمیه المپیک باید به دنبال راهکار دیگری باشد.

جدا از این مسئله غیبت تیم های ایرانی در تور های آسیایی به منزله خانه نشینی بسیاری از رکابزنان می گردد که فقط مجبور هستند روی مسابقات داخلی حساب بازکنند و این مسئله قطعا باعث افت هر چه بیشتر دوچرخه سواری جاده ایران می گردد.

محسن سلگی مدیر تیم های ملی در این مورد به یومی بلاگ گفت: پیش از این سه باشگاه شهرداری تبریز، سپاهان اصفهان و سورن برای ثبت نام در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام آمادگی نموده بودند اما تاکنون هیچ کدام مبلغ ورودی را واریز نکردند و ثبت نام ننموده اند. البته سپاهان اصفهان اعلام نموده ورودی را واریز می نماید اما فعلا که خبری نشده است. از طرفی مهلت ثبت نام هم به انتها رسیده است.

سلگی در پاسخ به این پرسش که تیم پیشگامان هم قصد حضور در تورهای آسیایی را ندارد، تاکید نمود: خیر. این تیم اعلام آمادگی ننموده و شهرداری تبریز هم بعدا عنوان نمود نمی خواهد ثبت نام کند.

او در مورد راهکار فدراسیون برای جمع دریافت امتیاز جهت دریافت سهمیه المپیک 2020 نیز گفت: با این شرایط، کوشش می کنیم دعوتنامه بگیریم و نفراتی را در قالب تیم ملی به تورها اعزام کنیم تا حداقل بتوانیم سهمیه المپیک را بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 101

به "اوضاع وخیم دوچرخه سواری جاده ایران، هیچ تیمی در UCI ثبت نام نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع وخیم دوچرخه سواری جاده ایران، هیچ تیمی در UCI ثبت نام نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید