ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران:نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد رسوراترول به دست آمده از گیاهان و میوه ها دارای خواص ضدویروسی در مقابله با کروناویروس است.

ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است

به گزارش یومی بلاگ به نقل از مهر، مطالعه آزمایشگاهی محققان دانشگاه علوم و تکنولوژی شنژن چین نشان می دهد فیتوشیمیایی حاصل از گیاهان موسوم به رسوراترول قادر به پیشگیری مؤثر از کروناویروس است.

رسوراترول یک نوع فنول طبیعی است که توسط بعضی گیاهان در واکنش به آسیب و جراحت یا زمانیکه گیاه تحت حمله پاتوژن هایی نظیر باکتری ها یا قارچ ها است، فراوری می گردد.

منابع این فیتوشیمیایی گیاهی در مواد خوراکی شامل پوست انگور، بلوبری، آلو و بادام زمینی یافت می گردد. معمولاً هم به صورت مکمل غذایی وجود دارد.

یافته های آزمایشگاهی نشان داده است که رسوراترول دارای تأثیر و کارآمدی بالایی در جلوگیری از تکثیر کروناویروس است.

در مطالعات قبلی اثبات شده است که این ماده دارای خواص ضدویروسی علیه طیف وسیعی از پاتوژن ها است. همچنین معین شده بود که این ترکیب از تکثیر بعضی ویروس ها نظیر ویروس دنگو، زیکا، آنفلوانزا و مِرس جلوگیری می نماید؛ سندروم تنفسی خاورمیانه موسوم به مِرس ناشی از نوعی بتاکروناویروس است که شباهت زیادی به کروناویروس جدید دارد.

یافته های این مطالعه نشان داد که استفاده از رسوراترول قبل از ابتلاء به عفونت قادر به ممانعت از تکثیر ویروس فقط تا 20 درصد است. درحالیکه استفاده از این ترکیب بعد از درمان تا 98 درصد باعث کاهش تکثیر ویروسی می گردد.

محققان در کوشش برای انجام این آزمایش ها بر روی انسان هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6137

به "ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید