کوشش اتاق ایران برای مقابله با آثار منفی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور

به گزارش یومی بلاگ، دومین نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در اتاق ایران برگزار گردید و تأثیرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب وکارها و راهکارهای پیشنهادی برای جبران آسیب های مالی ناشی از این ویروس مورد آنالیز نهاده شد.

کوشش اتاق ایران برای مقابله با آثار منفی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور

دومین نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا، با حضور دبیر کل و معاونان، مدیران واحدها و رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید.

حاضران در این نشست به ارزیابی تأثیرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب وکارها و راهکارهای پیشنهادی برای جبران آسیب های مالی ناشی از این ویروس پرداختند. علاوه بر این، هر یک از معاونان و مدیران واحدهای اتاق ایران، مهم ترین اقدامات زیرمجموعه خود را در راستای تسهیل تجارت و حمایت از فعالان مالی در شرایط فعلی تشریح کردند.

ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان اینکه با توجه به وقایع اخیر، شاهد مسائل متعددی در بخش صنعت هستیم، کمبود نقدینگی صنایع را یکی از مهم ترین چالش های فعلی پیش روی فراوریکنندگان بخش خصوصی دانست و هشدار داد که با تداوم شرایط فعلی احتمال رکود و در نهایت تورم شدید وجود دارد.

او به همین دلیل پیشنهاد داد تا ضمن دعوت از اعضای کمیسیون های تخصصی اتاق ایران و تشکل های وابسته، مسائل موجود بنگاه های مالی مستقیماً از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پیگیری گردد.

بلاتکلیفی رانندگان ایرانی در مرزها

سرپرست واحد حمل ونقل بین المللی و کارنه تیر اتاق ایران نیز به ارائه گزارشی از نقاط مرزی و بلاتکلیفی رانندگان ایرانی در بعضی مرزهای مشترک با کشورهای همسایه به دلیل مسدود بودن آن ها پرداخت.

بهنام فرامرزیان در همین زمینه تأکید کرد: با توجه به اینکه بار بسیاری از کامیون داران محصولات صادراتی و وارداتی است، لازم است که دولت با هماهنگی مقامات کشورهای همسایه سریعا فکری برای این موضوع کند.

در همین زمینه معاون امور بین الملل اتاق ایران ضمن اشاره به برگزاری جلسات مشترک با وزارت امور خارجه، راهکار مسائل مرزی موجود را در ایجاد تفاهم با کشورهای همسایه دانست. محمدرضا کرباسی تاکید نمود پیگیری های معاونت بین الملل اتاق ایران در این رابطه ادامه خواهد داشت.

جریان سازی خبری برای حمایت از کسب و کار ها

در ادامه این نشست، مدیر روابط عمومی اتاق ایران، اقدامات این واحد را در حوزه اطلاع رسانی و فراوری خبر تشریح و اظهار داشت: با تعامل دستگاه های مرتبط کوشش شد نسبت به جریان سازی خبری و رسانه ای برای حمایت از کسب و کارها و صنایع خرد و کلان و حساس سازی نهادهای ذی ربط اقدام گردد.

مدیر روابط عمومی اتاق ایران اضافه کرد: در حوزه آموزش و مطلع های عمومی نیز اقدامات موثری انجام شده است.

به گفته او فعالیت رسانه ای اتاق ایران هم در رسانه های جریان اصلی و هم در شبکه های اجتماعی تا انتها بحران ادامه خواهد داشت.

معاون پشتیبانی با ارائه توضیحاتی در مورد اقدامات پیشگیرانه مجلس بخش خصوصی برای روبروه با ویروس کرونا گفت: اتاق ایران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و به منظور مراقبت از سلامت کارکنان این مجموعه، اقدامات مراقبتی روبرو با ویروس کرونا را به اجرا درآورده است. بااین حال لازم است تا از جنبه روحی و روانی هم مسئله موردتوجه قرار گیرد تا روحیه نیروی انسانی در این خصوص تقویت گردد.

ادامه تعامل اتاق ایران با دولت

در انتها این نشست محمدرضا رمضانی دبیر کل اتاق ایران با اشاره به نامه رؤسای سه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون و اصناف به رئیس جمهوری گفت: خوشبختانه این نامه موردتوجه هیات دولت واقع شده و موارد به وزیر اقتصاد ارجاع شده است.

رمضانی اضافه کرد: موضوع سررسیدهای بانکی و استمهال آن هم مورد آنالیز قرارگرفته و نیازمند پیگیری است.

او همچنین اظهار داشت که اتاق ایران پیگیری لازم برای ارائه پیشنهادهای مجلس بخش خصوصی به سران سه قوه جهت اصلاح ساختار بودجه را در دستور کار دارد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 3300

به "کوشش اتاق ایران برای مقابله با آثار منفی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش اتاق ایران برای مقابله با آثار منفی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید