خودنمایی کوله پشتی های آمریکایی 2 میلیونی در بازار تهران!

به گزارش یومی بلاگ، سه روز دیگر دوباره صدای زنگ مدرسه ها بلند می گردد و این روزها معمولا دانش آموزان در تکاپوی خرید وسایل مورد احتیاج خود هستند.

خودنمایی کوله پشتی های آمریکایی 2 میلیونی در بازار تهران!

به گزارش یومی بلاگ، با وجود این در آنالیز میدانی اجرا شده، بازار کیف و کوله پشتی در خیابان منوچهری تهران چندان شلوغ نیست.

اولین فروشنده ای که با او همکلام شدیم از کاهش حدود 50 درصدی مشتریان خود نسبت به سال گذشته گفت: سال جاری از یک مدل، 200 کوله پشتی برای فروش آوردم اما توانستم فقط یکی از آن ها را بفروشم؛ این در حالی است که سال گذشته اوضاع فروش خیلی بهتر بود.

قیمت کوله پشتی های مختلف در این فروشگاه بین 300 تا 600 هزار تومان است. فروشنده می گوید که قیمت ها نسبت به سال گذشته 20 تا 100 درصد افزایش یافته است. به گفته او کوله پشتی هایی با برند خاص به قیمت دو میلیون تومان هم در این بازار پیدا می گردد.

در مغازه بعدی که کیف هایی با طرح های مختلف بچگانه نیز در آن به چشم می خورد، قیمت کوله پشتی از 120 تا 420 هزار تومان متغیر است. فروشنده این مغازه می گوید: برندهای خاص آمریکایی در بازار حدود دو میلیون تومان قیمت دارند.

او در پاسخ به اینکه چگونه جنس آمریکایی به کشور وارد شده است، می گوید که این برندها قبلا در ایران نمایندگی داشتند و جنس هایی که از قبل مانده حالا در بازار فروخته می گردد.

اما فروشنده مغازه بعدی در پاسخ به این سوال می گوید: راه برای رسیدن به کالای خارجی زیاد است. برخی از کیف های خارجی بازار، قاچاق هستند و برخی از جنس های قدیمی. اینکه بگوییم همه کالاهای خارجی از گذشته در انبارها بوده یعنی داریم خودمان را گول می زنیم.

به گفته او قیمت کوله پشتی ایرانی و خارجی به ترتیب 120 تا 280 هزار تومان و 300 هزار تا دو میلیون تومان است.

این مغازه دار کمبود کیف به دلیل ممنوعیت واردات این کالا و افزایش قیمت ها را از جمله دلایل خلوت بودن بازار کیف و کوله پشتی می داند: کوله پشتی جزو مایحتاج ضروری نیست و از طرف دیگر وقتی دخل وخرج ها با هم نمی خواند و با وجود چند برابر شدن هزینه ها، درآمد مردم ثابت است، دانش آموزارن مجبورند از کیف سال قبلی شان استفاده نمایند.

به مغازه آخر سر می زنیم و از فروشنده می پرسیم که آیا فروش سال جاری مثل سال های گذشته بود؟ و پاسخ او فقط یک کلمه است: اصلا!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1052

به "خودنمایی کوله پشتی های آمریکایی 2 میلیونی در بازار تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودنمایی کوله پشتی های آمریکایی 2 میلیونی در بازار تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید