کرونا در اروپا، از فوت 400 هزار اروپایی تا شیوع گسترده در خانه سالمندان آلمان علیرغم واکسیناسیون

به گزارش یومی بلاگ، جدیدترین خبرهای کرونایی اروپا حاکی از آن است که بعد از اجرای طرح واکسیناسیون در خانه سالمندانی در آلمان تعداد زیادی از ساکنان آن به این بیماری مبتلا شدند.

کرونا در اروپا، از فوت 400 هزار اروپایی تا شیوع گسترده در خانه سالمندان آلمان علیرغم واکسیناسیون

با ما سفر کنید و با شرایط تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن در ابعاد بسیار گسترده در سراسر اروپا در حال گسترش است.

انگلیس دارنده بیشترین قربانیان کرونا در جهان نسبت به جمعیت

بر اساس جدیدترین اخبار کرونا در اروپا انگلیس در حال حاضر نسبت به جمعیت آن در جهان دارنده بیشترین آمار قربانیان کرونایی است. به صورت میانگین اخیرا در هفت روز در این کشور بیش از 16.5 مرگ کرونایی به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت ثبت شده است. این نتیجه براساس ارزیابی اخیر دانشگاه آکسفورد و با استناد به داده های دانشگاه جان هاپکینز به دست آمده است. به این ترتیب انگلیس نسبت به جمعیت خود از نظر دارندگان قربانیان کرونا قبل از چک و پرتغال و قبل از آمریکا و آلمان واقع شده است.

مرگ بیش از 400 هزار نفر در اتحادیه اروپا بر اثر ابتلا به کرونا

بر اساس ارزیابی کمیسیون اروپایی بیش از 400 هزار نفر در اتحادیه اروپا در ارتباط به بیماری کرونا فوت نموده اند. این آمار را کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا روز سه شنبه در مجلس اروپا خاطرنشان کرد.

ویروس انگلیسی اروپا را از مهار کرونا بسیار دور نموده است

وی خاطرنشان کرد که با توجه به شیوع نوع جدید ویروس انگلیسی، اروپا از پشت سر گذاشتن این بحران بسیار دور شده است. وی در عین حال واکسن را ابزاری پر قدرت علیه این بحران ارزیابی نموده است.

سال 2020 بدترین سال برای بازار خودرو در اروپا از سال 1990

سال کرونایی 2020 برای بازار خودرو در اروپا بدترین سال از زمان ثبت سوابق این عرصه از سال 1990 بوده است. به گزارش انجمن خودروسازان اروپایی در مقایسه با سال گذشته ثبت پروانه جدید برای اتومبیل های سواری در سل 2020 با تقریبا 24 درصد کاهش به 9.42 میلیون دستگاه رسیده است.

موج دوم کرونا با محدودیت های گسترده تاثیرات زیادی در آمارها داشته است. بخصوص عدم اطمینان زیاد در بین مشتریان به دلیل عواقب شدید مالی منجر به عدم تمایل آشکار برای خرید در بین آن ها شده است. در آلمان هم بازار خودرو در سال 2020 حدود یک پنجم کمتر از سال قبل فروش داشته است.

در ماه دسامبر تعداد خودروهای تازه ثبت نام شده در اتحادیه اروپا در مقایسه با این دوره زمانی در سال قبل از آن حدود 3.3 درصد کاهش داشته و به 1031 میلیون دستگاه رسیده است.

در بازارهای مهم خودروی اروپا هم شرایط بدتر بوده و در فرانسه 12 درصد کاهش، و ایتالیا 15 درصد کاهش وجود داشته است.

هشدار مشاوران علمی دولت آلمان درباره گسترش ویروس انگلیسی

ویروس جهش یافته انگلیسی به سرعت در بسیاری کشورها از جمله در آلمان در حال گسترش است و این مسئله کارشناسان علمی در آلمان را نگران نموده و به اعتقاد آن ها برای مهار این ویروس به اقدامات فوری که به مذاق بسیاری شهروندان خوش نمی آید احتیاج است.

مشاوران علمی دولت آلمان روز گذشته و در آستانه برگزاری نشست نخست وزیران ایالات و صدر اعظم آلمان برای تصمیم گیری درباره چگونگی تداوم مبارزه با بحران کرونا درباره خطرات گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی هشدار داده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

آن ها درباره شیوع گسترده این ویروس در آلمان هشدار داده و خاطرنشان کردند که آمار مبتلایان باید با اقدامات سختگیرانه به سرعت کاهش یابد.

رالف آپوایلر، مدیر انستیتو بی انفورماتیک اروپا کمبریج در این باره گفته است که ویروس جهش یافته انگلیسی می تواند حدود هشت تا شش برابر مبتلایان بیشتری را در ماه نسبت به ویروس معمولی ایجاد کند. وی تشدید محدودیت ها و واکسیناسیون سریع و کوشش برای شناسایی بهتر مبتلایان به این ویروس برای مهار آن را خواهان شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کای ناگل، از محققان برجسته در برلین هم انتظار دارد که ویروس جهش یافته انگلیسی تا اواسط ماه مارس در آلمان شیوع پیدا کند.

بیشتر شهروندان آلمانی موافق تمدید قرنطینه سراسری

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی از تمدید قرنطینه سراسری برای مهار کرونا حمایت می نمایند.

989 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 11369 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 989 مرگ کرونایی دیگر در این کشور خبر داده است.

شکسته شدن رکورد آمار مبتلایان کرونایی جدید در اسپانیا

در اسپانیا هم شمار مبتلایان جدید کرونایی در یک آخر هفته رکورد جدید 84.287 مورد را ثبت نموده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور از روز آدینه تا دوشنبه 455 نفر هم در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان داده اند.

ویروس انگلیسی به جمهوری چک هم رسید

نوع جهش یافته ویروس کرونا برای اولین بار در جمهوری چک هم دیده شده است. این خبر را نهادهای بهداشتی این کشور روز گذشته خاطرنشان کردند.

دولت در این اوضاع تمدید شرایط اضطراری برای مهار کرونا را در دستور کار قرار می دهد.

شیوع کرونا در خانه سالمندانی در آلمان بعد از اجرای طرح واکسیناسیون

خبرها حاکی از آن است که چند روز بعد از واکسیناسیون در یک خانه سالمندان در یکی از شهرهای ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان 33 نفر در این خانه به کرونا مبتلا شدند. واکسیناسیون علیه کرونا در 9 ژانویه در این مرکز مراقبت انجام شد و اولین موارد ابتلا به کرونا هم در 13 و 14 ژانویه در این خانه سالمندان مشاهده شد.

واکسیناسیون مجدد حدود 6581 نفر در آلمان

حدود سه هفته بعد از شروع واکسیناسیون کرونا در آلمان حداقل 6581 نفر در این کشور دوز دوم واکسن کرونا را هم دریافت کردند. بر اساس اطلاعات انستیتو ابرت کخ آلمان حدود 1.1 میلیون نفر در این کشور هم دوز اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

واکسیناسیون بیش از 4 میلیون نفر در انگلیس

وزارت بهداشت انگلیس هم شب گذشته خاطرنشان کرد که بیش از 4 میلیون نفر تا به حال در این کشور علیه کرونا واکسینه شده اند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم اعلام نموده است که محدودیت ها به صورت آرام می تواند کاهش یابد.

ابراز نگرانی وزیر بهداشت فرانسه درباره بالا بودن آمار مبتلایان

وزیر بهداشت فرانسه هم آمار مبتلایان به کرونا در کشورش را همچنان بسیار بالا و نگران نماینده دانسته و اینکه آیا قرنطینه سراسری سومی وجود خواهد داشت را نامشخص اعلام نموده است.

مردم صربستان واکسن روسی را به نمونه آمریکایی ترجیح می دهند

وزارت بهداشت صربستان خاطرنشان کرد که بیشتر شهروندان این کشور هنگام درخواست برای انجام واکسیناسیون علیه عفونت ویروس کرونا، تقاضای تزریق واکسن اسپوتنیک-5 فراوری شده در روسیه را می نمایند.

طبق این اطلاعات، در حال حاضر 28 درصد از داوطلبان واکسینه شدن واکسن فایزر آمریکایی را انتخاب نموده و بیش از 40 درصد واکسن اسپوتنیک-5 را انتخاب می نمایند.

واکسیناسیون گسترده علیه بیماری کووید-19 در صربستان از تاریخ 6 ژانویه (17 دی ماه) شروع شده است و استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک-5، بدون احتیاج به آزمایشات بالینی مضاعف در این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت آن نهاده شد.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3433494 نفر به کرونا مبتلا شده و 89860 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 2914725 نفر به کرونا مبتلا شده و 70686 نفر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2390101 نفر به کرونا مبتلا شده و 82554 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2336451 نفر به کرونا مبتلا شده و 53769 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2059314 نفر به کرونا مبتلا شده و 48105 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6443

به "کرونا در اروپا، از فوت 400 هزار اروپایی تا شیوع گسترده در خانه سالمندان آلمان علیرغم واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از فوت 400 هزار اروپایی تا شیوع گسترده در خانه سالمندان آلمان علیرغم واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید