دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم

به گزارش یومی بلاگ، هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار می شود.

دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم

به گزارش یومی بلاگ، ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: ضمن گرامیداشت عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) در ماه محرم و صفر و با عنایت به شیوع گسترده کرونا در جامعه و ضرورت تلاش همه جانبه برای مقابله با این ویروس شوم بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا نکات ذیل به اطلاع عموم می رسد:

1- براساس آخرین توصیه های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، موثرین ترین راه برای پیشگیری از کرونا است.

2- هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار می شود.

3- هرگونه جابجایی هیات و دسته روی، ممنوع است.

4- برپایی هر نوع ایستگاه های صلواتی، توزیع نذورات و چای(موکب ها،خیمه ها،چادر و...) در تمامی استان ها و شهرستان ها ممنوع است.

5- هرگونه پذیرائی در جریان برگزاری مراسم عزاداری ممنوع است.

6- همچنین نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط، صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام برای نیازمندان توزیع شود.

7- نذورات خاصی که امکان تغییر به دلیل مسائل شرعی را ندارد براساس دستورالعمل ابلاغی با نظر کارشناسان وزارت بهداشت طبخ، بسته بندی و با توزیع در سایر اماکن (بدون تشکیل صف و تجمع و تراکم جمعیت) صورت می گیرد.

8- ضمن تاکید مجدد بر فاصله گذاری و استفاده از ماسک به صورت مستمر، درخواست می شود، افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای از حضور در مراسمات خودداری کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 5054

به "دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید