دستور روحانی به اسلامی درباره پروژه های مسکونی منطقه 22 تهران

به گزارش یومی بلاگ، حسن روحانی رئیس جمهور روز آدینه در مصاحبه با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، توجه بیشتر به ساخت و ساز در حریم و حومه کلان شهرها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: برای تکمیل پروژه های مسکونی نیمه تمام، از جمله برج های مسکونی که سال هاست در منطقه 22 شهرداری تهران نیمه تمام رها شده، با مدیریت وزیر راه و شهرسازی مهلت زمانی محدودی مقرر گردد.

دستور روحانی به اسلامی درباره پروژه های مسکونی منطقه 22 تهران

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

براساس گزارش پایگاه خبری ریاست جمهوری، وی اضافه کرد: همچنین برای تکمیل پروژه های مشابه دیگر در سراسر کشور، برنامه زمانی معین شده و در صورت لزوم با مراجع قضایی نیز در این زمینه رایزنی و هماهنگی گردد تا واحدهای مسکونی این پروژه ها هر چه سریع تر تکمیل و به اعضا و متقاضیان و افراد واجد شرایط واگذار گردد.

روحانی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال های اخیر پیشرفت قابل انتظار در بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری حاصل نشده است، توضیح داد: ضرورت دارد از زمین های دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت و ساز و احیا بافت های فرسوده، به ویژه در مناطق مرکزی شهرها استفاده گردد و همه بخش ها باید وزارت مسکن را در این زمینه همراهی و یاری نمایند.

وزیر راه و شهرسازی در این مصاحبه از پیش بینی ساز و کارهای لازم برای مشارکت حدبیشتری مردم در ساخت و ساز واحدهای مسکونی گزارشی ارائه کرد که به موجب آن در بیشتر قریب به اتفاق شهرهای کوچک و متوسط، اراضی دولتی پیش بینی شده، در اختیار مردم واجد شرایط که در سامانه اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند، قرار خواهد گرفت.

به همین دلیل با ابلاغ دستور اخیر ریاست جمهوری که به منظور ایجاد گشایش در ساخت و ساز شهرک های مسکونی در حریم شهرها صادر شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری نیز رسیده است، زمینه گسترش عرضه زمین و توسعه ساخت و ساز مسکن در محدوده حریم شهرها فراهم می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4276

به "دستور روحانی به اسلامی درباره پروژه های مسکونی منطقه 22 تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی به اسلامی درباره پروژه های مسکونی منطقه 22 تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید