وعده سفر مقرون به صرفه به جام جهانی چه شد؟، آنالیز همه راه های سفر به قطر برای جام جهانی

به گزارش یومی بلاگ، بازی های جام جهانی فوتبال 2022 به عنوان یکی از مهم ترین تورنمنت های ورزشی، از 20 نوامبر یا 29 آبان ماه شروع می گردد و تا 18 دسامبر (27 آذر) ادامه دارد؛ از سراسر جهان، تماشاگرانی برای تماشای این بازی ها به قطر خواهند رفت؛ از طرفی اولین بازی ایران در گروه B و با انگلیس، 30 آبان ماه برگزار می گردد و بازی های بعدی ایران، در تاریخ های چهارم و هفتم آذر است.

وعده سفر مقرون به صرفه به جام جهانی چه شد؟، آنالیز همه راه های سفر به قطر برای جام جهانی

به واسطه نزدیکی قطر و ایران از نظر مسافت، تماشاگران ایرانی هم برای تماشای این بازی ها خواهند رفت. وزارت ورزش و امور جوانان اعلام نموده که برای هر یک از بازی های جام جهانی 7500 بلیت از سوی کشور قطر به ایران اختصاص یافته است.

با توجه به اینکه هزینه های اقامت در کشور قطر بالاست، رستم قاسم -وزیر راه و شهرسازی- به مردم وعده داده بود که بلیت های جام جهانی با قیمت های بالا را نخرند و امکانات حمل ونقلی به وسیله کشتی و هواپیما از ایران به قطر فراهم شده، اما به نظر می رسد این وعده ها تا این لحظه راه به جایی نبرده است.

محمد محمدی بخش -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره قیمت پروازهای جام جهانی گفته بود پروازهای خارجی تابع شرایط ویژه ای است. با این حال در این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل و مقرر شد تا طرف قطری روی سایت خود قیمت بلیت ها را به ویژه برای سه روز بازی های ایران اعلام کند. بعلاوه ایران ایر نیز از شنبه قیمت های بلیت را اعلام خواهد نمود و مردم می توانند به سایت مراجعه و بلیت های خود را خریداری نمایند.

البته قیمت دقیق بلیت های جام جهانی با کمی تاخیر، روز دوشنبه اعلام و مقرر شد از مبداهای تهران، شیراز، لار و لامرد پروازهایی با قیمت 13 میلیون تومان به مقصد دوحه انجام گردد؛ اما در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نموده بود بلیت ها در سایت ایران ایر به فروش خواهد رسید، تا کنون در وب سایت این شرکت و از مبدا تهران بلیتی قابل خریداری نیست و تنها از مبدا شهرهای شیراز و لار، آن هم در بعضی از تاریخ های مقارن با بازی های ایران، بلیت در سایت موجود است.

یکی دیگر از روش های رفتن به قطر نیز، استفاده از هواپیماهای شاتل اعلام شده است که تنها از مبدا کیش انجام می گردد و در خصوص این پروازها هم تا کنون جزئیاتی ذکر نشده، اما ایران ایر اعلام نموده که پروازی از کیش به قطر نخواهد داشت.

بعلاوه سازمان بنادر اعلام نموده بود که برای تماشاچیان جام جهانی، شرکت کشتیرانی والفجر کشتی کاتاماران را آماده جابه جایی مسافر نموده و همزمان دو فروند شناور کروز در بخش خصوصی برای این کار اعلام آمادگی نموده اند و تا آبان ماه این سه شناور بزرگ آماده جابه جایی مسافران خواهند بود؛ بعلاوه با ساخت چهار فروند اسکله رمپ در بندر دیر امکان تردد مسافر با قطر تا قبل از شروع جام جهانی تسهیل خواهد شد و در بندر بوشهر پروژه ساخت اسکله و بازسازی ترمینال مسافری در حال اجرا است که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

با وجود این و در حالی که قیمت پروازهای ایران به قطر اعلام شده، تا کنون از جزئیات حرکت کشتی های ایرانی به قطر، چگونگی خرید بلیت و قیمت این بلیت ها خبری نیست.

البته یکی از الزامات حضور در قطر، خرید بلیت بازی ها و داشتن هایا کارت (کارت ویژه مسابقات) است و ایرانی ها در خرید بلیت از سایت فیفا با مشکل مواجهند، از این رو سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران معتقد است که پروازهای جام جهانی باید به صورت تور تهیه گردد؛ کما اینکه بلیت های این شرکت هم در حال حاضر به صورت چارتری به مراکزی سپرده شده که تورهای جام جهانی را راهنمایی می نمایند.

هرچند تورهایی که در حال حاضر در بازار موجود است، اگرچه امکان خرید بلیت برای سه بازی ایران را فراهم می نمایند، اما قیمت های بالایی دارند و و به ندرت می توان در میان آنها امکان خرید بلیت یک بازی را با رفتن به قطر برای تماشای بازی و برگشتن به ایران، آنطور که وزیر راه و شهرسازی مطرح نموده بود پیدا کرد.

با این اوصاف، به نظر می رسد آن سفرهای ارزانی که وزیر راه و شهرسازی برای تماشای بازی های جام جهانی وعده داده بود، در حالی که کمتر از 20 روز به شروع جام جهانی مانده، میسر نشده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 آبان 1401 بروزرسانی: 11 آبان 1401 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 11488

به "وعده سفر مقرون به صرفه به جام جهانی چه شد؟، آنالیز همه راه های سفر به قطر برای جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده سفر مقرون به صرفه به جام جهانی چه شد؟، آنالیز همه راه های سفر به قطر برای جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید