دو عامل گسترش کرونای انگلیسی، از دید و بازدید نوروزی خودداری کنید

به گزارش یومی بلاگ، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر و دید و بازدید در نوروز را عوامل اصلی گسترش همه گیری کووید 19 در آینده خواند.

دو عامل گسترش کرونای انگلیسی، از دید و بازدید نوروزی خودداری کنید

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی در آخرین جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت در سال 1399، گفت: دید و بازدیدها در نوروز عامل تهدید کننده و گسترش دهنده ویروس کرونا خصوصا از نوع جهش یافته خواهد بود و همه هموطنان ضمن توجه ویژه به این موضوع برای حفظ جان خود و خانواده بخصوص بچه ها و سالمندان از میهمانی ها و دید و بازدید در نوروز جدا خودداری کنند.

وی استفاده از فضای مجازی را بهترین روش جایگزین دید و بازدیدها خواند و گفت: با رعایت این موضوع خواهیم توانست در مناسبت های بعدی و اعیاد سال های آینده عزیزان خویش را در کنار خود داشته باشیم.

رئیسی ضمن اشاره به خریدهای نوروزی در روزهای آخر سال اضافه کرد: با توجه به تقویت زیرساخت ها در کشور طی یک سال گذشته، بهترین روش برای انجام خریدها مراجعه به فروشگاه های اینترنتی است و این اقدام باعث کاهش قابل ملاحظه ترددها و شیوع کرونا خواهد شد.

وی سفر را یکی از عوامل مهم انتقال و شیوع کرونا خواند و اضافه کرد: هموطنان در نوروز سفر نروند و ان شاءالله با گسترش واکسیناسیون و کاهش شیوع بیماری طی ماه های آینده زمینه مناسب برای سفرها فراهم خواهد شد.

رئیسی در ادامه این جلسه ضمن اشاره به فعالیت های حوزه بهداشت طی سال 1399 در سراسر کشور گفت: همکاران من در اوج همه گیری کووید 19 با تمام توان در طی سالجاری از مراکز بهداشتی شهرها تا دوردست ترین خانه های بهداشت ایثارگرانه خدمت کردند و جا دارد از بهورزان ،مراقبین سلامت، پزشکان، ماماها، کارشناسان بهداشت محیط و کار ، دندانپزشکان ،کارشناسان مبارزه با بیماری ها و سایر کارکنان این حوزه تقدیر نمایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان ضمن اشاره به آماده باش کامل مراکز بهداشتی در طول نوروز 1400 اضافه کرد: علاوه بر تشدید بازرسی های بهداشت محیطی در طول این ایام سایر مراکز بهداشتی نیز آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران خواهند بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6880

به "دو عامل گسترش کرونای انگلیسی، از دید و بازدید نوروزی خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو عامل گسترش کرونای انگلیسی، از دید و بازدید نوروزی خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید