زالی: واکسیناسیون 90 درصد لازمه ایمنی همگانی علیه کرونا است

به گزارش یومی بلاگ، فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: کاهش بستری های کرونا مستلزم واکسیناسیون 80 درصدی و ایمنی همگانی وابسته به واکسیناسیون 90 درصدی علیه این بیماری است.

زالی: واکسیناسیون 90 درصد لازمه ایمنی همگانی علیه کرونا است

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی روز دوشنبه در جلسه اعضای ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: شرایط ارائه خدمات درمانی در این استان متفاوت از دیگر نقاط کشور است.

زالی افزود: به همین علت امروز در کشورمان 70 درصد فوتی ها مربوط به افراد بالای 60 سال و در مرکز این رقم 60 درصد است.

وی اضافه نمود: این آمار نشان دهنده پوشش خوب واکسیناسیون علیه کرونا و ارائه خدمات قابل قبول بهداشتی و درمانی در سطح کشور و البته تهران است.

زالی تاکید نمود: نیازمند مراقبت همه جانبه برای همه گروه ها هستیم و در این میان باید حضور افراد بالای 60 در سطح جامعه کاهش یابد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: برای سنجش شرایط تهران باید ارائه خدمات درمانی قبل از انتقال فرد به بیمارستان آنالیز گردد و همین شاخص در زمان بستری را بهبود بخشیم.

وی یادآورشد: بیماران مبتلا به کرونا گاه در شرایطی به بیمارستان منتقل می گردد که بیش از 50 درصد درگیر بیماری شده است.

زالی خاطر نشان کرد: گاه ارائه خدمات درمانی مناسب پیش از انتقال فرد به بیمارستان و وخیم شدن حال شخص، می تواند مانع از افزایش درگیری و تشدید فرایند بیماری گردد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران ادامه داد: این استان رتبه نخست کشور در تعداد واکسیناسیون به نسبت جمعیت را کسب نموده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گفت که طی 24 ساعت گذشته 105 نفر دیگر از هموطنان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 8912

به "زالی: واکسیناسیون 90 درصد لازمه ایمنی همگانی علیه کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: واکسیناسیون 90 درصد لازمه ایمنی همگانی علیه کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید