عرضه نانوافزودنی برای استفاده در صنعت سیمان، رنگ و کامپوزیت

به گزارش یومی بلاگ، شرکت فرست گرافن نانوافزودنی جدیدی عرضه نموده که می توان از آن برای ارتقای کیفیت محصولات حوزه سیمان، رنگ و کامپوزیت استفاده کرد.

عرضه نانوافزودنی برای استفاده در صنعت سیمان، رنگ و کامپوزیت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، فرست گرافن (First Graphene) طیفی از محصولات خود را با عنوان PureGRAPH AQUA به بازار عرضه می نماید. این طیف جدید از محصولات فرست گرافن، اضافه نمودنی گرافنی پخش شده در آب است.

این محصولات از قبل در آب پخش شده و به صورت خمیر تهیه و در اندازه ها و غلظت های مختلف پلاکت های گرافنی به بازار عرضه می شوند.

PureGRAPH AQUA را می توان با محصولات پایه آب یا حلال شامل رنگ، لاتکس و کامپوزیت های سیمان مخلوط کرد. در حال حاضر این محصولات در تعدادی از پروژه ها در حال آزمایش بوده که می تواند منجر به کاربردهای جدیدی در بازار شوند.

این محصولات جدید در اندازه ها و غلظت های مختلف از پلاکت های گرافنی، از پنج میکرون تا 50 میکرون در دسترس هستند. مواد گرافنی باعث انعطاف پذیری بیشتر محصولات در فرمولاسیون مشتریان شده است که بازخورد آن ها باعث شد تا شرکت فرست گرافن دامنه محصولات سوسپانسیون گرافنی خود را توسعه دهد.

PureGRAPH AQUA را می توان به راحتی در محصولات پایه آب یا حلال مانند رنگ، لاتکس و کامپوزیت های سیمان مخلوط کرد. اضافه نمودنی های گرافن هنگامی که در کاربردهای سیمان و لاستیک استفاده می شوند، خواص مکانیکی آن ها بهبود پیدا می نماید؛ همچنین سلامت و ایمنی را ارتقاء داده و برای محیط زیست نیز مناسب هستند.

اندازه پلاکت های بزرگتر 50 میکرونی موجود در این محصولات PureGRAPH AQUA به صورت ویژه برای کاربردهایی در صنایع سیمان و لاستیک مناسب است. دلیل این امر آن است که اندازه و نسبت ابعاد پلاکت بیشتر ویژگی های مکانیکی محصول نهایی را افزایش می دهد.

مایک بل مدیرعامل فرست گرافن، در خصوص گسترش دامنه محصولات این شرکت می گوید: ما همچنان به توسعه برنامه های جدید برای اضافه نمودنی های پودر PureGRAPH ادامه می دهیم، پس از گوش دادن به صحبت های مشتریان، معین شد که ما احتیاج به فراوری یک محصول دیگر نیز داریم که استفاده از آن آسان تر باشد و در سیستم های خاص مایع مخلوط گردد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر، PureGRAPH AQU به طور آزمایشی در تعدادی از پروژه های جدید و مهیج ما استفاده شده است و ما شاهد این هستیم که این طیف محصول جدید می تواند فرصت های تازه ای در بازار برای مواد اضافه نمودنی گرافن با بازده بالا باز کند.

فرست گرافن دارای خط فراوری قدرتمندی بوده که توانایی فراوری صدها تن محصولات گرافنی در سال را دارد. همچنین این شرکت پیروز به دریافت تاییدیه ها و گواهینامه های مربوط به فروش محصولات خود در اروپا و استرالیا شده است؛ در نتیجه می تواند ده ها تن از محصولات گرافنی را به این دو منطقه صادر کند. چندی پیش کنسرسیوم REACH به این شرکت اجازه داد تا 10 تن از محصولات خود را در اروپا و انگلستان به فروش برساند. REACH کنسرسیومی است که وظیفه ارزیابی و صدور مجوز برای فروش مواد شیمیایی در اروپا را به عهده دارد. این سازمان نقش مهمی را در محافظت از سلامت انسان و محیط زیست در اروپا داشته که این کار با شناسایی و آنالیز خواص و مواد شیمیایی انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 7157

به "عرضه نانوافزودنی برای استفاده در صنعت سیمان، رنگ و کامپوزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه نانوافزودنی برای استفاده در صنعت سیمان، رنگ و کامپوزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید