فرانسه: اتحادیه اروپا مهلت برگزیت را تمدید نمی کند

به گزارش یومی بلاگ، فارس نوشت: وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه ای تأکید کرد که با وضعیت به وجود آمده در انگلیس، اتحادیه اروپا، مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را بعد از 31 اکتبر تمدید نخواهد کرد.

فرانسه: اتحادیه اروپا مهلت برگزیت را تمدید نمی کند

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه امروز (یکشنبه) تأکید کرد با جنجال های پیش آمده در بریتانیا در مورد برگزیت، اتحادیه اروپا به انگلیس برای مذاکره درباره خروج از اتحادیه اروپا، بعد از ضرب الاجل مشخص شده 31 اکتبر (9 آبان) مهلت نخواهد داد.

وی در گفت وگو با رادیو اروپا 1 گفت: اوضاع بسیار نگران کننده است. انگلیسی ها باید به ما بگویند چه می خواهند.

وزیر خارجه فرانسه در مورد احتمال تمدید مهلت 31 اکتبر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت که تحت شرایط فعلی قصد نداریم هر سه ماه، چنین چیزی را تمدید کنیم.

نمایندگان مجلس انگلیس اوایل روز چهارشنبه هفته گذشته، طرحی را به تصویب رساندند که خواهان واگذاری کنترل روند برگزیت به نهاد قانونگذار در انگلیس است و ظرف 24 ساعت بعد، در دومین ضربه به دولت نخست وزیر بوریس جانسون طرح ممانعت از برگزیت بدون توافق را به تصویب رساندند.

این طرح جانسون را ملزم می نماید یا با اتحادیه اروپا بر سر خروج از اتحادیه اروپا توافق کند و یا ضرب الاجل 31 اکتبر برای برگزیت را به تأخیر بیندازد.

با اینحال، نخست وزیر انگلیس در یک سخنرانی در ایرلند شمالی گفت: ترجیح می دهم هنگام مبارزه بمیرم تا از اتحادیه اروپا بخواهم برگزیت را به تأخیر بیندازد. ما باید 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شویم.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 925

به "فرانسه: اتحادیه اروپا مهلت برگزیت را تمدید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: اتحادیه اروپا مهلت برگزیت را تمدید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید