فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

به گزارش یومی بلاگ، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از جزئیات جدید پروازهای اربعین، نرخ ثابت این پروازها در روزهای تعیین شده و غیره اطلاع داد و گفت: بعضی شرکت های هواپیمایی برای انجام پروازهای اربعین از مبداء استان های دیگر مانند کرمانشاه و ایلام اعلام آمادگی نموده اند که در حال آنالیز است.

فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

به گزارش ایسنا، با نزدیک تر شدن به روز اربعین و مراسم پیاده روی زائران که هرساله از نجف تا کربلا برگزار می گردد، مساله حمل و نقل و جابه جایی مسافران از طرق مختلف داغ تر می گردد. گرچه به گفته مسئولان صنعت هوایی کمتر از پنج درصد مسافران از هواپیما برای شرکت در مراسم اربعین استفاده نموده و به عراق سفر می نمایند اما هر ساله تدابیری برای آن در این زمینه اندیشیده می گردد تا امکان سوءاستفاده از سودجویان گرفته گردد.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - در این باره به ایسنا گفت: پیش از این قیمت پروازهای تهران - نجف و سایر فرودگاه های ایران به نجف و بغداد معین و همه ایرلاین ها موظف شدند در بازه زمانی 20 تا 30 مهرماه سال جاری که پروازهای اربعین انجام می گردد، بلیت های خود را بر اساس این نرخ ها بفروشند. بر اساس این اطلاعیه قیمت بلیت هواپیما نیز معین و اعلام شد.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین هماهنگی های اجرا شده با ایرلاین های داوطلب برای انجام پروازهای اربعین، تنها فرودگاه های تهران، مشهد و اصفهان پیش بینی شده که البته بیش از 95 درصد این پروازها از فرودگاه های تهران و مشهد و بقیه از فروگاه اصفهان برنامه ریزی شده است اما با درخواست های جدید از سوی ایرلاین ها برای فروش و انجام پرواز از فرودگاه ها و استان های دیگر احتمال اضافه شدن آن ها نیز وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: تعدادی از ایرلاین های داخلی اعلام آمادگی نموده اند که می توانند از فرودگاه های کرمانشاه و ایلام پروازهای اربعین را با نرخ ثابت در ایام مذکور انجام دهند. بنابراین پس از تایید از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، آن ها نیز به فرودگاه های کنونی اضافه می شوند.

اسعدی سامانی در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک بودن فرودگاه های ایلام و کرمانشاه به شهر نجف، امکان اعلام نرخ سومی کمتر از نرخ اعلام شده برای پروازهای اربعین با مبداء تهران وجود دارد؟ اظهار کرد: این اتفاق نخواهد افتاد و نرخ های ثابت اعلام شده است. در این فرودگاه ها از هواپیماهای ATR استفاده می گردد و این نوع هواپیماها هزینه های بالایی دارند، بنابراین نرخ شان با قیمت بلیت پرواز تهران-نجف و تهران-بغداد فرقی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران هوایی اربعین، فرودگاه های پیش بینی شده و برنامه های پروازی از هم اکنون معین نیست، اظهار داشت: تا نزدیک شدن به ایام اربعین و بسته به استقبال مسافران از این پروازها برای رفتن به عراق و شرکت در مراسم اربعین، تعداد پروازها و حتی فرودگاه ها اضافه کرده می گردد. چرا که شرکت های هواپیمایی پروازهای فوق العاده خودشان را بر اساس احتیاج مشتری با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری برنامه ریزی می نمایند و این سازمان نیز بر اساس برنامه پروازی شرکت مورد نظر و ناوگان در اختیار آن شرکت به ایرلاین متقاضی، اجازه پرواز فوق العاده می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1166

به "فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید