مخابرات: مشترکان، عدم استفاده از خط تلفن خود را اعلام کنند

به گزارش یومی بلاگ، مجید سلطانی ، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: درآمد شرکت های ایران بسیار کمتر از شرکت های مخابرات انگلیس است.

مخابرات: مشترکان، عدم استفاده از خط تلفن خود را اعلام کنند

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت های انگلیسی در مقایسه با سال قبل میلادی درآمد 21/3 یورو داشته اند در حالی که درآمد مخابرات ایران بسیار کمتر بوده است. ارزش بازار انگلیس بیشتر از ایران است.

وی بیان کرد: نسبت درآمد با ارزش بازار ایران 58 صدم است در حالی که برای کشور های دیگر بالای 1 است.

او افزود: نسبت درآمد با ارزش بازار مخابرات متناسب نیست و هر وقت این دو متناسب یکدیگر شوند خدمات مخابرات توسعه می یابد و این شرکت خصوصی به مشتریان خدمات بهتری را ارائه می دهد.

مدیرعامل مخابرات اظهار کرد: اگر مسائل حل بشود مخابرات متحول می شود و اثرات مثبتی بر زندگی مردم می گذارد.

سلطانی گفت: شرکت مخابرات 50 ساله است و طبیعتا در این سال ها دارایی هایی دارد. شرکت مخابرات در این 50 سال 180 هزار کیلومتر فیبر کشیده و همچنین تعداد زیادی کانال ایجاد کرده است اینکه میگویند نمی توان از امکانات شرکت مخابرات استفاده کرد صحت ندارد.

هر شرکتی بخواهد از خدمات استفاده کند مخابرات با دست باز استقبال می کند.

مدیر عامل مخابرات گفت: امن ترین شرکت در ایران که خصوصی سازی نیز شده مخابرات است که انحصاری ندارد.

وی افزود: طبق فرمولی که در خرداد سال1400 به عنوان مصوبه 466 شورای رقابت تصویب شد مخابرات یک هزینه ثابت و یک هزینه متغیر دارد. طبق این فرمول که قرار بود زودتر تصویب شود به علت عدم تصویب به موقع از زمان تصویب مصوبه 466 حدود 4 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

سلطانی بیان کرد: شرکت مخابرات در دوازده سال گذشته افزایش قیمت نداشته است؛ شرکت مخابرات برای نگه داری و توسعه به درآمد نیاز دارد و باید این درآمد را از طریق مشترکین و مردم دریافت کنیم به همین علت با مراجع زیر ربط مصاحبه هایی داشتیم و مدلی استاندارد را تصویب کردیم که یک عدد ثابت به عنوان حداقل هزینه نگه داری تلفن ثابت مصوب شده است. (در تهران 20هزار تومان، در مراکز استان 15هزار تومان، در سایر شهرها10هزار تومان و مشترکان روستا ها از افزایش تعرفه معاف هستند)

او شرح داد: مشترکانی که از خط های تلفن ثابت خود استفاده نمی کنند به مخابرات اعلام کنند تا به هموطنانی که تلفن ثابت ندارند ارائه شود.

سلطانی گفت: مشترکان مخابرات می توانند با تعرفه هایی که گفتیم به صورت رایگان از مکالمه صوتی بهرمند شوند (مشترکان تهران 4444 دقیقه در استان در ماه بین استانی 660 دقیقه و با تلفن های سیار حدود 320 دقیقه می توانند رایگان مکالمه کنند)

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1401 بروزرسانی: 21 آبان 1401 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 11536

به "مخابرات: مشترکان، عدم استفاده از خط تلفن خود را اعلام کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخابرات: مشترکان، عدم استفاده از خط تلفن خود را اعلام کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید