نکته بهداشتی: لرزش دست

لرزش دست ها ممکن است موقتی باشد و مسئله ای جدی به حساب نیاید، اما به خصوص در صورت تداوم آن باید با مراجعه به پزشک علت آن را پیدا کرد.

نکته بهداشتی: لرزش دست

این حرکت غیرارادی دست ها در میان سالی و سالمندی شایع هستند. در بسیاری موارد این لرزش ها تهدیدکننده حیات نیستند، اما اگر دچار لرزش شدید دست ها شوید، ممکن است حتی انجام کارهای ساده ای مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن یا رانندگی برایتان مشکل شود.

لرزش دست ممکن است در هنگام استراحت و عدم فعالیت رخ دهد که نمونه آن لرزش دست در افراد دارای بیماری پارکینسون است . اغلب این لرزش های دست در هنگام استراحت حالتی ایجاد می کند که گویی فرد دارد پول می شمارد (انگشت نشانه و شست به سمت هم می روند و حرکات چرخشی انجام می دهند). این نوع لرزش دست هنگامی که شروع به انجام کاری می کنید، متوقف می شود.

لرزش های دست که در هنگام فعالیت رخ می دهند، ممکن است وضعیتی (postural) (هنگامی که دست ها بازشده و کشیده هستند، بروز می کند)، قصدی (intentional) (هنگامی که دست ها برای رسیدن به هدفی دراز می کنید، ایجاد می شود) یا مختص کار (task specific) (هنگام انجام فعالیتی مشخص مانند نوشتن رخ می دهد) باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1398 شناسه مطلب: 268

به "نکته بهداشتی: لرزش دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته بهداشتی: لرزش دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید