وزیر دفاع آمریکا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد

به گزارش یومی بلاگ، وزیر دفاع آمریکا از ترکیه خواست عملیات نظامی خود علیه گروه های کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه را متوقف کند.

وزیر دفاع آمریکا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل یومی بلاگ به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز آدینه خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه شد.

وزیر دفاع آمریکا دو روز پس از شروع حمله نیروهای ارتش به مناطقی در شمال شرقی سوریه، در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود اعلام نمود: ما معتقدیم عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، پیشرفت های حاصل شده در جنگ با داعش را به خطر خواهد انداخت. ما قویاً به ترکیه توصیه می کنیم که به عملیات نظامی خود در شمال سوریه سرانجام دهد.

مارک اسپر در ادامه به وزیر دفاع ترکیه هشدار داد: ترکیه با حمله به شمال شرقی سوریه، خود را در معرض پیامدهای جدی قرار داده است.

ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کُرد متحد آمریکا را شروع کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در مورد پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده اند.

تنی چند از نمایندگان سنای آمریکا از جمله سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام اعلام نموده اند که در حال آماده سازی طرح تحریم ترکیه به دلیل حمله به شمال شرقی سوریه هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1351

به "وزیر دفاع آمریکا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید