12 هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند

به گزارش یومی بلاگ، مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ارسال پیامک برای خودروهای اسنپ فاقد معاینه فنی خبرداد.

12 هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند

علی پیرحسین لو در گفت وگو با ایسنا، با اعلام خبر ارسال پیامک به خودروهای فاقد معاینه فنی فعال در شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ، گفت: در ادامه همکاری هایی که بین اسنپ و شهرداری تهران در حال پیگیری است، اسنپ به آن تعداد از راننده های خود که خودروی آنها معاینه فنی ندارد، پیامک داده که تا روز شنبه هفته آینده مهلت دارند برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی مراجعه نمایند و در غیر این صورت حساب کاربری شان مسدود خواهد شد.

وی با بیان اینکه ستاد معاینه فنی شهرداری نیز هماهنگ نموده که مراکز الغدیر، شقایق، چمران و بیهقی به طور ویژه پذیرای خودروهای اسنپ باشند، گفت: طبق آمارهای غیررسمی، بیش از 12 هزار خودرو که در اسنپ ثبت نام نموده اند، معاینه فنی ندارند. البته همه آنها فعال نیستند، اما حتی تعداد بسیار کمتر از این هم واقعاً برای آلودگی هوای تهران خطرناک است.

پیرحسین لو گفت: خودروهایی که در اینگونه سامانه های اینترنتی فعالیت می نمایند، معمولاً چند برابر دیگر خودروهای شخصی و حتی بیشتر از تاکسی ها در طول شبانه روز در رفت و آمد هستند. از این رو باید درباره آلایندگی آنها حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل شهرداری اضافه نمود: ما از هر قدمی که این مجموعه ها بردارند تا خدمات خود را به نفع کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر بهبود دهند، استقبال می کنیم و تا جایی که بتوانیم یاری هم می کنیم.

پیرحسین لو همچنین به رانندگانی که در تاکسی های اینترنتی کار می نمایند، پیشنهاد کرد برای اینکه از تخفیف بیشتری در طرح ترافیک برخوردار شوند، برای دریافت معاینه فنی برتر هم اقدام نمایند و گفت: خودروهایی که عمر آنها بالای چهار سال است و باید معاینه فنی بگیرند، اگر حد آلایندگی مجاز برای معاینه فنی برتر را داشته باشند، از این امتیاز برخوردار می شوند. علاوه بر آنها، خودروهایی که عمر زیر چهار سال دارند و قانونا احتیاج به معاینه فنی ندارند هم اگر به مراکز تهران مراجعه نمایند و از تست های آلایندگی با موفقیت عبور نمایند، به آنها گواهی معاینه فنی برتر داده می گردد و طرح ترافیک آنها با 20 درصد تخفیف محاسبه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 143

به "12 هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید