آمریکا اقدامات غیرقانونی علیه دیپلمات های ایران را متوقف کند

به گزارش یومی بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ایران رسما به آمریکا هشدار داد که اگر اقدامات غیرقانونی خود علیه دیپلمات های ایرانی در سازمان های بین المللی را متوقف نکند از آن کشور به دیوان بین المللی دادگستری شکایت خواهد کرد.

آمریکا اقدامات غیرقانونی علیه دیپلمات های ایران را متوقف کند

به گزارش خبرنگاران از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده روز شنبه از صدور یک یادداشت رسمی هشدار آمیز و ارائه آن از طریق سفارت سوییس به آمریکا خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این یادداشت به طرف آمریکایی هشدار داده شده است در صورتی که اقدامات غیرقانونی خود علیه دیپلمات های ایرانی در سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول که مقر آنها در خاک آمریکا است را متوقف نکند آن کشور را به دیوان بین المللی دادگستری خواهد کشاند.

خطیب زاده در توضیح این اقدام گفت: دولت آمریکا مدت مدیدی است که برخلاف حقوق بین الملل تضییقات زیادی برای دیپلمات های ایرانی و خانواده های آنان نزد سازمان های بین المللی در آمریکا ایجاد کرده است و این اقدامات باعث ایجاد اختلال و ممانعت از کارکرد دیپلمات های ایرانی و چند کشور دیگر شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: دولت آمریکا علیرغم تعهدات خود بعنوان میزبان چندین سازمان بین المللی، هیچ گاه میزبان شایسته ای نبوده و در طول تاریخ سازمان ملل متحد سعی در آزار و اذیت دیپلمات ها و خانواده ها و فرزندان دیپلمات های کشورهایی داشته که از نظر دوجانبه با آنها دارای اختلاف است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6471

به "آمریکا اقدامات غیرقانونی علیه دیپلمات های ایران را متوقف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا اقدامات غیرقانونی علیه دیپلمات های ایران را متوقف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید