برقراری صلح و دوستی بین مردم و کتاب مهمترین کار هفته کتاب است

به گزارش یومی بلاگ به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران؛ فریبا یوسفی شاعر، نویسنده و منتقد ادبی در گفت وگو با ستاد خبری بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایراندرباره هفته کتاب اعلام کرد: این که هفته ای را به کتاب و روزی را به عنوان کتابخوانی در نظر بگیریم به نظر می رسد به حال کسانی که از درون و نهاد وجود خود به کتابخوانی اهمیت می دهند و مطالعه را لازم دانسته و احساس احتیاج می نمایند چندان فرقی ندارد. در واقع هدف ما از نامگذاری و ارزش گذاری بر این موضوعات آن دسته از افرادی هستند که ممکن است به هر دلیل توجه کمتری به مبحث کتابخوانی داشته باشند.

برقراری صلح و دوستی بین مردم و کتاب مهمترین کار هفته کتاب است

وی در ادامه اظهار کرد: اختصاص روز و هفته ای برای یک موضوع بیشتر به کار کسانی می آید که از آن موضوع غافل شدند یا دقت لازم را نسبت به آن ندارند؛ بنابراین ضروری است که برای توجه بخشیدن به این گروه برنامه های بیشتری طرح ریزی و اجرا گردد.

این منتقد ادبی با اشاره به این که این فعالیت ها می تواند به شکل های مختلفی باشد بیان نمود: یکی آن که زمینه و فضای مناسب برای مطالعه را در معرض دید افراد قرار دهیم برای این که ببینند برای مطالعه چه مسیری را می توانند طی نمایند تا به آن اهدافی که برای این منظور در نظر گرفته شده است برسند.

او همچنین بیان نمود: به نظر من توجه بخشی به کتاب و کتابخوانی یک قسمت ماجرا است و ایجاد زمینه ها برای رسیدن به هدف لازم نیز بخش دیگری از کار است که هردوی این موارد باید مورد توجه قرار بگیرد.

یوسفی در ادامه گفت: به نظر می رسد تعداد کسانی که خودشان به طور ذاتی به کتاب و کتابخوانی توجه دارند نسبت به جمعیت کمتر است؛ فعالیت هایی که در هفته کتاب انجام می گردد جمعیت بیشتری که توجه کمتری به کتاب دارند را دربرمی گیرد.

این نویسنده اضافه نمود: در هفته کتاب باید بین کسانی که چندان اهل مطالعه نیستند و کتاب، انس و الفتی ایجاد کرد. برقراری صلح و دوستی بین مردم و کتاب مهمترین کار هفته کتاب است.

فریبا یوسفی در خاتمه گفت: نهایت مطالعه بعضی از افراد جامعه اطلاعاتی است که در فضای مجازی وجود دارد و به صورت عبوری آن را خوانده و می گذرند؛ باید این اشخاص و گروهی که کمتر اهل مطالعه هستند یا اصلا کتاب نمی خوانند را به شیوه ای به کتاب علاقه مند کرد.

بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار دانایی؛ مانایی از 24 آبان شروع و تا 30 آبان ماه 1399 ادامه دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 6002

به "برقراری صلح و دوستی بین مردم و کتاب مهمترین کار هفته کتاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری صلح و دوستی بین مردم و کتاب مهمترین کار هفته کتاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید