تاکید اسد بر توقف تجاوز ترکیه و لزوم خروج نیروهای آمریکایی و ترکیه ای از سوریه

به گزارش یومی بلاگ، بشار اسد امروز، آدینه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه روسیه و هیئت همراه وی در دمشق دیدار و گفت وگو کرد.

تاکید اسد بر توقف تجاوز ترکیه و لزوم خروج نیروهای آمریکایی و ترکیه ای از سوریه

به گزارش یومی بلاگ، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دو طرف در این دیدار درباره آخرین تحولات سوریه به ویژه تحولات شرق فرات و تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه رایزنی کردند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در این دیدار تاکید نمود که در مرحله کنونی و آینده باید بر توقف تجاوز ترکیه و خروج نیروهای ترکیه ای، آمریکایی و نیروهایی که به صورت غیر قانونی در سوریه حضور دارند، تمرکز کرد.

وی تاکید نمود که این نیروها بر اساس حقوق بین الملل و منشورهای بین المللی، اشغالگر هستند و ملت سوریه حق دارند با تمامی ابزارهای موجود، در برابر آن مقاومت نمایند.

هیئت روس نیز ضمن اعلام حمایت ثابت از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، خاطرنشان کرد که مسکو مخالف هر گونه اقدام یا گامی است که این حاکمیت را نقض کند، باعث پیچیدگی وضعیت گردد و بر کوشش های سرانجام دادن به جنگ سوریه تاثیر بگذارد.

در این دیدار، مقدمات برگزاری نخستین نشست کمیته قانون اساسی آنالیز شد. طرفین سوری و روس از پیشرفت امور در این زمینه ابراز خرسندی کردند.

طرفین همچنین تاکید نمودند که عامل موفقیت این کمیته، عدم مداخله خارجی خواهد بود و اینکه همه طرف ها به اصول این کمیته از جمله گفت وگوی سوری-سوری به رهبری سوریه پایبند باشند.

سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه و دکتر ایمن سوسان معاون وزیر خارجه و سفیر روسیه در دمشق در این دیدار حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1454

به "تاکید اسد بر توقف تجاوز ترکیه و لزوم خروج نیروهای آمریکایی و ترکیه ای از سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید اسد بر توقف تجاوز ترکیه و لزوم خروج نیروهای آمریکایی و ترکیه ای از سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید