تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در مبارزه با تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه

به گزارش یومی بلاگ، در گفت و گوی تلفنی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه، بر لزوم همکاری 2 کشور در مبارزه با گسترش تروریسم و افراط گرایی و نفوذ آمریکا در منطقه، تاکید شد.

تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در مبارزه با تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی یومی بلاگ، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (چهارشنبه) 31 اردیبهشت ماه با آندری رودنکو معاون وزارت امور خارجه روسیه در امور آسیای مرکزی و قفقاز تلفنی گفت و گو کرد.

در این گفت و گو طرفین در مورد روابط دوجانبه، اوضاع افغانستان، سازمان همکاری های شانگهای، پاندمی کرونا و تحولات منطقه آسیای مرکزی و قفقاز، گفتگو کردند. طرفین همچنین بر ضرورت رایزنی و تعامل بین 2 کشور در مورد مسائل آسیای مرکزی و قفقاز و لزوم همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه مقابله با تهدیدات موجود برای این حوزه از جمله گسترش تروریسم و افراط گرایی و نفوذ آمریکا در منطقه، تاکید کردند.

جلالی و رودنکو همچنین تمایل خود را نسبت به تداوم تماس ها و دیدارها در مورد مسائل منطقه، اعلام کردند.

گفت و گو با وزیر دولت شهر مسکو

به گزارش فارس، کاظم جلالی سفیر ایران در فدراسیون روسیه همچنین امروز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با سرگئی چریومین وزیر دولت شهر مسکو و مدیر دپارتمان روابط مالی و بین المللی این شهر به تشریح اقدامات به عمل آمده از سوی دستگا ه ها و سازمان های ذیربط در جمهوری اسلامی ایران از جمله شهرداری تهران در زمینه مبارزه با ویروس کرونا پرداخت.

همچنین سفیر ایران ضمن ابلاغ سلام های گرم شهردار تهران به شهردار مسکو ابراز امیدواری کرد با انتها یافتن محدودیت های قرنطینه ای در اولین فرصت زمینه سفر شهردار مسکو به تهران فراهم گردد.

وزیر دولت شهر مسکو نیز با اشاره به کوشش های اجرا شده برای کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به خصوص شهر مسکو اقدامات مربوط به حمایت از بخش تجارت و افراد آسیب دیده را تشریح کرد.

در این گفت و گو همچنین با استناد به تفاهمنامه خواهرخواندگی بین تهران و مسکو همکاری در حوزه های مورد علاقه بین شهرداری های پایتخت های 2 کشور مورد تاکید نهاده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4260

به "تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در مبارزه با تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در مبارزه با تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید